| XYZsnick a întrebat:

,, Doina emulsie cu laptisor de matca" de la ce varsta se poate folosi?
PS:Am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| Angel16ms a răspuns:

Nu este pentru o varsta anume, te poti da daca doresti cu incredere pentru ca deja esti mare si nu mai ai pielea sensibila ca a unui bebelus ca sa nu se poata da cu produse care nu sunt speciale pentru copii...incearca-l e bun!

3 răspunsuri:
| Melonnn a răspuns:

Buna.

Nu stiu pentru ce se foloseste. presupun ca e demachiant. chiar daca nu te machiezi e recomandat sa-ti cureti seara si dimineata fata.
In felul asta nu vei avea riduri si probleme cu pielea n viitor. succes.

| Ana2003 a răspuns:

Nu exista o anumita varsta ca sa folosesti laptisorul de matca, poti sa te dai daca vrei sa iei :
pentru adulti se fac doua cure de laptisor de matca pe an, de preferat primavara si toamna. Durata curei este o luna jumatate – doua luni. Se incepe cu 0, 5 grame si se creste treptat pana la un gram pe zi, se administreaza dimineata pe stomacul gol, cu jumatate de ora inainte de micul dejun (o lingurita de laptisor de matca contine 0, 5 g).
- pentru varstnici: doza este de 20 mg la doua zile (o zi da, o zi pauza).
- pentru copii: doza este de 30-50% din doza adultului.
Asta este reteta doctorului.

| Ema125 a răspuns:

Nu conteaza varsta thinking