| Venusgirl a întrebat:

tpu. eu de fapt sint slaba in talie, insa am picioarele grase. forma corpului meu e ca un fel de para sau clepsidra. deci, ce exercitii sa fac pentru a slabi in coapse sau ce nu trebuie sa maninc?

in cit timp pot sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Asa e forma corpului tau, de acolo nu poti sa slabesti, poate doar sa tonifici, dar nu ai cum sa arati atfel daca forma corpului tau e para ori clepsidra, poti sa slabesti cat vrei, acolo nu o sa slabesti.
Eu am tot forma de para, am slabit, dar forma mi-a ramas la fel.
Daca tot vrei sa slabesti ( dar forma corpului tau nu se poate modifica), incerca sa o faci sanatos, cu o alimentatie echilibrata si cu cele 3 mese pe zi care sunt sfinte, daca sari peste mese, te ingrasi deoarece organismul are tendinta sa cera mult mai mult dupa o perioada de infometare.
Incerca sa mananci sanatos. Sa ai cele 3 mese, cea de dimineata sa fie cea mai bogata caloric si cea mai diversificata ( paine, oua, branza, ceai, lapte, orez, fructe), cea de pranz ceva mai usora ( supa, ciorba, gratar *din legume, vita, pui, curcan*, linte, fasole), iar seara, o salata in principiu, si cina sa fie pana pe la 19).
Intre mese principale poti sa iei si gustrari ( doar dupa cea de dimineata si dupa amiaza), constand in fructe.
Masele sa nu inclda prajeli, prea multe paste, sau dulciuri.
Si sa bei cel putin 2 l de lichide ( de prefera apa, nu suc, daca doresti sucuri, iti faci freshuri de fructe acasa, neindulcite). Si mult sport, alergat, mers pe bicicleta, sarit coarda, aerobic.
Iar legat de exercitii gasesti o groaza pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4

3 răspunsuri:
| MaiutaSweet a răspuns:

Fa exercitii cardio si de gimnastica la saltea, in 2, 3 luni

| elisadaia a răspuns:

Pai incearca sa gasesti pe youtube exerciti pentru coapse si evita dulciurile insa multe femei au aceasta problema si e e destul de greu de slabit doar dintr'un sigur loc deoarece asta este forma corpului fi atenta cum te imbraci si nu vei avea probleme.

Răspuns utilizator avertizat