| Uza a întrebat:

Imi pot lipi unghiile false cu superglue? Dar daca imi dau cu oja pe unghia mea si dupa pun superglue e mai bine? Dauneaza?

20 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Da merge sa le lipesti cu superglue doar ca iti ataci unghia mult prea mult si ti se ingalbeneste!
Cumpara lipici special pentru tipsuri care costa in jur de 3 ron ( nu pentru unghii false, PENTRU TIPSURI )

| tesss a răspuns:

Sa nu cumva sa ti le lipeste cu superglue ptc o sa te doara de n'o sa mai stii de tine si cine stie cum ti-o dai jos ca o sa ti se exfolieze si trebui sa astepti o luna sa revina unghia la normal eu asa am patit o sa te doar f f f f rau crede-ma ca am patit-o pe pielea mea si vei ajunge la disperare m-ai bine iti cumperi care au lipici direct pe ele, vezi ca o sa mai poti sa le pui dupa ce le-ai purtat de f f f multe ori
P.S: Superglue e toxic si nu e bine pentru unghie ti-o distruge. Fundita?

| Fiction a răspuns:

Sunt sigura ca nu se va intampla nimic, doar vei ajunge sa fi o creatura fara unghii. happy A, si iti recomand lipici pentru soareci

| Prapacea a răspuns:

În cazul in care pui ojă le lipesti de oja nu de unghie, mai bine pui doar putin superglue și le srângi cel putin 10 secunde in menghină (sau cu cleștele dacă nu ai menghină)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa lipesti cu superglue, vrei sa nu le mai poti scoate.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Sa NU iti lipesti unghiile galse cu SuperGlue! Pune foarte putin lipici Picatura si pentru a le scoate, baca varfurile unghiilor in clor sau Ace dizolvat in soda caustica.

| Ţăpeşu a răspuns:

Măcar poţi încerca să vezi cum e.

| akaleesh20 a răspuns:

Daca le lipesti cu superglue o sa le dezlipesti cu tot cu unghiewinking
Foloseste lipici special pentru unghii false.Gasesti in magaziele de specialitate si este si ieftinhappy
fundita?

| Ralucaaa6 a răspuns:

Eu zic ca da, dauneaza; in plus exista posibilitatea ca sa nu le mai poti scoate decat daca le tai oh go on
Vezi ca exista o solutie speciala cu care se lipesc unghiile false, o primesti in fiecare pachetel cu unghiiwinking
Bafta happy!

| βeĺBŷŷ a răspuns:

Sal
Nu ar fi DELOC bine sa le lipesti cu superglue deoarece iti strici unghiile si e pericolul sa le scoti extrem de greu.Am avut o prietena care a facut chestia asta si cand a vrut sa si le scoata, i s-au deslipit cu tot cu unghie si nu glumesc!
Poti sa ti le dai cu oja si peste sa pui ughiile false dar cel mai bine ai putea sa-ti cumperi unghii false care au si un lipici special pentru ele sau sa te duci la un salon
DAR NU LE LIPII CU SUPERGLUE!
Sper ca te-am ajutat!
Fundita?

| gabigabriel a răspuns:

Mai bine pune picatura.rolling on the floor... daca vrei sa ramai fara unchi pune superglue. mai bine iti cumperi lipici special si termini balciu.

| KittyLaura a răspuns:

Eu am incercat si a mers. Pui doua picaturi de SuperGlue si te tin aprox. o saptamana, dar le poti scoate cand vrei bagandu-le cate 3 min. in apa calduta [ nu fierbinte ] si le iei dintr-o parte si le dezlipesti happy Bafta! In cele mai multe din cazuri lipiciul care ti-l ofera unghiile nu tine deloc happy

| Prafdesteleinculori a răspuns:

Buna, daca ti le vei lipi asa atunci cand iti vei da jos unghia falsa se va smulge cu cea naturala, mai bine ti le lipesti la coafor sau cu lipici special sau pui lac si le lipesti le lasi la uscat si se vor lipii si le poti da jos sb apa calda! FUNDA?

| Valentina_Ionela_1992 a răspuns:

Eu imi puneam mereu unghii lipite cu superglue cand eram mica.Imi cadeau singure la 4-5zile maxim.Nu mi-a afectat unghiile cu nimic. Daca vrei sa le dai jos stai mai mult timp cu ele in apa

| IonutMihay a răspuns:

Doamnehappy tu te auzi ce zici?laughing Ia`ai dumnezeului un lipici pentru unghii ca nu-i mai mult de 30lei...sau du-te si puneti unghiile la salon cu acryl..costa 150-190lei si te tin 1 luna si cevastraight face

| Specialist999 a răspuns:

He I dragilor! Uitati cum state treaba: Daca pui juma` de tub de super glue normal ca iti strici unghia... pune 2-3 picaturi si nu se intampla nimic iti garantez!

| georgigeorgi22 a răspuns:

Daca ti le lipesti cu superglue risti sa iti strici unghiile deoarece este toxic.

| ByBy1 a răspuns:

Buna si eu imi lipesc unghiile false cu superglue si... daca vreau sa le dasfac le bag in apa fierbinte si gata.

| zuzu_5850 a răspuns:

Nu se intampla nimic frate....cand vrei sa le dai jos le pui in apa caldabig grin

| Alexandra_Ale_1998_kT3O a răspuns:

Da eu am incercat cu superglue sa imi pun unghii false sh Nu mi s-a intamplat absolut nimic!:*