| Stefania_Carmen_1997 a întrebat:

Cu ce pot lipi unghiile false? Picatura si super glue nu cred ca sunt bune.Altceva?

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Eu îți dau un sfat! Folosește unghiile cu ojă sau gel! Dacă nu știi ce ți se poate întâmpla privește:http://www.cancan.ro/......expui.html
http://www.gandul.info/......e-10639693
http://unghiifalsee.weebly.com/
Dar tu știi cel mai bine ce e pentru tine corect?
Pai sunt lipiciuri speciale! Nu încerca cu Poxipol Super Glue și toate minunile dacă mai vrei unghii! Am o prietenă căreia i s-a întâmplat să își deslipească și unghia când și-a dat unghiile false lipite cu Picătura!
Se pileste usor unghia, apoi se pune Primer dupa care se lasa 2 min sa se usuce, apoi se lipeste tipsul cu un lipici special care se gaseste la diferite firme specializate in acest domeniu. Se taie tipsul(unghia falsa) la marimea dorita dupa care se pileste ca sa se ajunga la egalitate cu unghia naturala. Apoi se aplica gelul care se usuca la lampa UV. Iar daca nu, oja.Sau mai sunt de obicei lipiciuri nu numai în firmele specializate ci și în pachet! Fundă?

1 răspuns:
| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

De ce ti-ai lipi unghii false? Sunt o porcarie iti distruge suprafata unghiei si iti apar bulinele acelea albe (scaderea de calciu) plus ca iti ditrugi si usuci cuticulele.
Dar ma rog, daca chiar vrei sa iti lipesti te sfatuiesc sa nu iti lipesti cu adezive puternice cum ar fi super glue, picatura poxipol si alte minuni, ci sa ti le lipesti cu lipiciuri mai ieftine, cele de 1 -2 lei.