| QueenE a întrebat:

In ultimul timp mi-a crescut burta, nu sunt grasa doar ca burta imi creste :-(...
Nu stiu cum sa scap de ea, fc abdomene si nu manac mult doar odata pe zi!

Răspuns Câştigător
| CrYsS34532 a răspuns:

Buna!
POti scapa usor de kilogramele in plus prin exercitii fizice normale.
Deoarece mananci doar o data pe zi nu e bine pentru ca ti se face foarte foame si dupa mananci pentru toata ziua.Incearca sa reduci consumul de paine ca asta ingrasa cel mai mult si sa ai 3 mese fixe pe zi impartite pe anumite calorii. Important sa nu mananci niciodata dupa ora 18:00, iar ultima masa pe care o servesti sa fie cea mai usoara dintre cele 3 mese din zi. Daca vei avea vointa si vei respecta toate care ti le-am spus cu siguranta ca vei pierde aproximativ 1kg la 1/2 saptamani.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

4 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Aici e problema, nu mananci mai mult de odata pe zi. Trebuie sa mananci des si putin. Daca masa aia ce o iei odata pe zi ai imparti-o in 5 mese mai mici, ai ajunge batz.

| ooLaviii a răspuns:

Nu ar trebui sa mananci doar o data pe zi...Ideea e sa mananci in fiecare zi la aceeasi orahappy Trebuie sa faci mult sport si gimnastica.Eu fac 70 de abdomene pe zi(cu cateva pauze bineinteles) si alerg 6km pe zi(2 dimineata pana la scoala; 2 dupa masa si 2 seara dupa cina) si imi merge binehappy Eu am 14 ani 1, 73 m si 56 kghappy succes fundita?batting eyelashes

| Judoka a răspuns:

Salut,sfatul meu este sa ai cel putin 3 mese pe zi si 2 gustari...insa mesele sa contina o cantitate redusa de calorii, asta insemnand sa nu mananci pana te saturi. Inca un sfat ar fi sa nu mananci dupa ora 6, si sa faci abdomene seara de seara. Inca odata ai foarte mare grija de alimentatia zilnica.winking

| patriccccia a răspuns:

Deci...nu trebuie sa mananci doar odata pe zi! Deaia te INGRASI! Trebuie sa ai 3 mese regulate si sa nu mananci multe dulciuri. Ce inaltime ai? Mananca de 3 ori pe zi nu manca paine doar sendvisul care ti-l pui la scoala in rest gol. mananca multe fructe.si fa sport asa cum ai zis tu. Asteapta si vei vedea rezultate :*:*