| andreeaaa7171b a întrebat:

întrebarea asta e mai mult pentru fete.
Deci am 15 ani si sunt fata si de ceva timp tot incerc sa îmi îngrijesc tenul cât mai bine, adica sa ma spăl cu săpun dimineata si seara să ma dau cu crema si foarte rar mai aplic o crema pentru puncte negre.Dar asta nu mă ajutăsad pe nas am puncte negre si la bărbie si din când în când îmi mai apar și pe fruntesad va rog foarte mult ati putea sa-mi recomandați vreo crema sau masca sau ce ar trebui să fac? Va rog din suflet. Multumesc❤️

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

O iau ușor.
Renunță să te speli pe față cu săpun, tot ce faci e să îți iriți tenul.
Apoi, află ce tip de ten ai ( mixt, gras, uscat sau normal ), găsești numeroase videoclipuri despre cum îl poți identifica ok apoi trebuie să folosești musai produse pentru tipul de ten. Evită produsele care au parfum și alcool pentru că poți avea tenul sensibil și să nu ai reacții ok de la ele.
Apoi, trebuie să afli despre double cleasing ( folosești întâi apă micelară și apoi un cleasing cerave e super ok pentru multe persoane il găsesti pe site ul celor de la farmacia tei), iar după neapărat să folosești o cremă hidratantă.
Toate pentru tipul tău de ten.
Obligatoriu să folosești spf ( protecție solară pentru față )tot timpul anului.
Un canal de Youtube în română care te poate ajuta este Hayky.
Ce tip de ten ai?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se găsesc în supermarketele Profi nişte plasturi pe care îi aplici pe faţă unde ai puncte negre.