| Georgiii2000 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu tenul meu am cateva cosuri dar mai mult am semnele acele rosii de la cosuri. pe langa asta am cativa pistrui dar ce ma deranjeaza e cel mai mult e ca am pielea din jurul gurii si la ochi si pe frunte riduri din alea fine de expresie de care nu mai scap, si da ca scap scap pentru un moment ca dupa ce rad zambesc mai mult ridurile iar apar. am si puncte negre pe nas si cearcane. vreau sa mentionez ca am 17 ani si nu mi se pare normal asa ceva la varsta asta. am un ten mixt, dar nu stiu cum se explica ca am riduripe frunte. probabil am ten mixt combinat cu uscat sau cum? tin sa mentionez ca beau cel putin 1, 5 l de apa pe zi, am incercat timp de 2 luni sa ma dau in fiecare seara cu crema farmec de pete si pistrui ( sa imi mai treaca petele de la cosuri si pistruii ) si dimineata folosesc crema cu spf 30, si am o rutina de curtatre in fiecare dimineata si seara, si imi hidratez pielea cu crema am incercat diverse creme dar la unele dupa ce le aplic imi lasa tenul uleios. ce as putea face? cu privinta la cosuri la petele lasate de acestea, la punctele negre si mai ales la pielea ridata.

1 răspuns:
| Rox1997 a răspuns:

Du-te la dermatolog, el iti va spune cauza si iti va prescrie tratament dacă e nevoie.