| alynatheone a întrebat:

La sfarsitul acestei veri vreau sa imi vopsesc parul dar este foarte deteriorat si de vreo cateva luni imi cade incontinuu. Ce vopsea imi recomandati ca fiind cea mai buna dar sa aiba si un pret rezonabil.As dori sa imi recomandati de asemenea niste masti naturale pentru par(pe care sa le folosesc dupa vopsire)Multumesc anticipat! FUNDA

Răspuns Câştigător
| miha90z a răspuns:

Vopsea fara amoniac : L'Oreal Casting Creme Gloss, Perfect Mousse de la Schwarzkopf&Henkel etc
http://www.apropo.ro/......ar-4236340

1 răspuns:
| CARMENCITA a răspuns:

Daca ai parul deteriorat si iti cade bine ar fi sa nu te vopsesti cateva luni,sa-l tunzi daca e lung,sa nu folosesti spuma,fixativ, sa te clatesti cu ceai de musetel, etc.Totusi daca vrei o vopsea cumpara o vopsea semipermanenta cu oxidant slab de 3 % si fara amoniac.Gasesti mai greu in magazine,idal ar fi de la Wella,eu nu am gasit si m-am facut cu Garnier.E mai slaba vopseaua, adica deschide culoare cu un ton sau doua, depinde ce culoare ai parul si ce culoare vrei.Masca cea mai buna e cu ulei de masline cumparata daca gasesti sau facuta in casa.