Întrebare recomandată | mahomie4life a întrebat:

Hei, imi puteti spune niste masti naturale pentru parul usor deteriorat.Se ingrasa foarte repede,gen luni il spal, si miercuri e deja 0 volum si foarte gras, am spus usor deteriorat deoarece folosesc placa de par destul de mult.
Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Este perfect normal sa te speli pe par o data la 2-3 zile.Si eu ma spal pe par o data la 2 zile.Dar, pentru ca parul sa nu mai fie asa de gras, pune intr-o sticla apa combinata cu zeama de lamaie in cantitati egale si te dai cu ea inainte sa te speli pe par cu sampon si o lasi sa actioneze 15 minute. Dupa te clatesti, si te speli cu sampon.Te poti da o data sau de 2 ori pe saptamana.O sa vezi ca da rezultate si parul nu o sa ti se mai ingrase asa de tare.Iar pentru parul deteriorat, iti recomand o masca din miere si ulei de cocos/masline sau Morrocanoil care il gasesti la orice magazin de cosmetice.

6 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Incearca acest ulei, este cu adevarat bun il folosesc de 2 luni si sunt foarte multumita de el: http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| danalungu22 a răspuns:

Masca de par cu miere si ulei de masline.

| Zamfir_Andreea_1990 a răspuns:

Incearca gama garnier, comorile mierii sau goodbye damage, pe mine m-au aju ajutat foarte mult.

| Julian_Xander_1988 a răspuns:

Eu am gasit cateva aici!
http://wp.me/6m5eg

| ComanAndreeaIulia a răspuns:

Masca cu miere si galbenus de ou
O masca buna este cea cu doua lingurite de miere amestecata cu un galbenus de ou. Aceasta se omogenizeaza bine si se aplica dupa ce parul este proaspat spalat, deasupra radacinii lui, lasandu-se circa 15 minute, dupa care se clateste. Aceasta masca este foarte potrivita pentru un par gras.
Masca din ulei de cocos si banana
O banana pisata cu o lingurita de ulei de cocos incalzit sunt combinatia perfecta pentru par. Timpul de actionare recomandat este de aproximativ 15-20 de minute