| curiozitatea a întrebat:

Buna TPU.Ma intrebam care din voi m-ar putea ajuta cu pretul si numele unui auto-bronzant si prin auto bronzant NUUU ma refer la crema cu care daca te dai te prinde bine soarele.ci ma refer la crema pent5ru corp ca un fond de ten dar sa nu fiu cu sclipici va rog. FUNDAA

2 răspunsuri:
| Alysée a răspuns:

Pai eu am auzit ca e vrajeala treaba cu forever, dar nu le-am incercat personal sa stiu.in schimb mi-am luat de curand Uriage de la farmacie
si e marfa rau, eu ma dau cu putin nu vreau sa fiu prea neagra odata la 2 zile.pretul e 50 lei, altul ar mai fi. garnier sprayul aproximativ 35 lei.

| Roooxy a răspuns:

Iti recomand cu placere Aloe Sunless Tanning Lotion de la FOREVER.intra imediat in piele, nu pateaza si dureaza destul de mult.rezultatele se vad chiar din prima zi. Insa nu stiu exact cat e pretul.
Eu am mai folosit si :
--Boots avea lotiune si spuma, nu se lua pe haine, intra imediat in piele si avea o culoare tare naturala (pretul era 45-60 anul trecut).
--Avene: singurul autobronzant pe care-l au: hidratant, E pentru piele sensibila, este si pentru fata si costa vreo 50 lei; nu se ia pe haine si are culoare frumoasa. Da o tenta naturala de bronz subtil dar daca dai peste piele bronzata da un bronz foarte intens.
--PizBuin; Sun Dial pe care-l am acum, 127 lei; miroase frumos, intra in piele repede dar nu mai repede ca Boots, da o culoare intensa si foarte naturala, nu se ia pe piele, nu se ia pe cearsaf la plaja(ca tot fusei la mare), hidrateaza foarte bine si se comporta ca o a doua piele; adica, daca vrei sa-l dai jos sa nu va asteptati ca dupa doua peelinguri si dusuri de o ora sa scapi de el.Foarte bun si isi merita banutii.
--urmeaza celelalte mai scumpe pe care nu le-am folosit nici eu:Lancaster, Dior, Lancome despre care am auzit numai pareri foarte bune.