| Nata2001 a întrebat:

Mi-am facut recent niste suvite blonde si nu-mi place cum arat..Imi puteti da cv sfaturi cam ce ar trebui sa vad ca sa devin din nou la culoarea naturala deoarece parul nu a fost vopsit tot..Va rog foarte mult. !

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Daca vrei sa ajungi la culoarea naturala inapoi, vopseste suvitele intr-o culoare apropiata de cea a parului tau. Dar inainte de asta poti sa te joci putin, aplicand nuantatoare in culori trasnite peste suvitele blonde. Ai incercat turcoaz sau verde sau roz? Pune doar pe suvitele decolorate, apoi, daca tot nu iti place, acopera cu nuanta cea mai apopiata de culoarea ta naturala.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Care este culoarea ta naturală? Poti incerca o schimbare de loock, vopseste te roșcată, sau brunetă, sau șaten închis, castaniu, ceva cu care sa arăti bine, nu agresa părul vopsindu l la infinit, că i ti va cădea, vopseaua atacă firul de păr daca te vopsesti des, lasa i timp de regenerare firului de păr, iarna nu este indicat sa il vopsesti des, ca porti glugă, căciulă deci nu poate respira firul de păr, odată cu sezonul cald aprilie-mai, pină toamna târziu, il poti vopsii, vara cînd soarele straluceste si este cald afara, si părul se hrăneste cu razele soarelui, dar iarna cu ce?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Doar sa-ti vopsesti suvitele la culoarea naturala si apoi sa astepti sa cresca natural.