| tipicalgirl a întrebat:

Peste o saptamana merg intr-o excursie cu colegii si vom merge la piscina. Problema mea este ca as vrea sa ma epilez in zona bikinilor dar nu stiu cum si nu as vrea sa ii spun mamei mele pentru ca nu stiu cum. Ce ar trebui sa imi cumpar si cum sa ii cer bani? (eu am un epilator de la Braun pentru picioare dar am auzit ca doare foarte tare). Va rog frumos ajutati-ma, nu vreau sa ma fac de ras. Fundaa :*

6 răspunsuri:
| Against a răspuns:

Ii spui ca iesi cu colegii la piscina, si ca ar fi frumos pentru igiena ta, sa nu ti se vada parul din acea zona, si o sa te ajute, asta daca e deschisa putin la mine. sau iti poti cumpara benzi ce ceara pentru zona bikinilor.

| tipicalgirl explică (pentru Against):

Multumesc mult. Dar nu prea stiu cum sa deschid subiectul...

| Abbcdd a răspuns:

Spune-i direct, e un lucru normal, si ea face asta. Te poti duce singura la market si iti poti lua o crema depilatoare sau ce vrei tu. Nu iti recomand sa te faci cu aparatul, te va durea rau si te poate rani. Bafta :*

| tipicalgirl explică (pentru Abbcdd):

Multumesc mult. :*

| tipicalgirl explică (pentru Abbcdd):

Multumesc frumos :*

| andrweaa a răspuns:

Cumpara-ti un big (cere-i bani de inghetata) si ia spuma de ras de la taicatu sau pur si simplu spuma de la sapun si te epilezi sub dus sau pe uscat, cum iti e tie mai usor, cu atentie sa nu te tai. Dupa ce ai terminat da-te cu o crema sa nu te iriti.