| anonim_4396 a întrebat:

Sora mea mai mica vrea sa si decoloreze niste suvite de par ( nu multe.). Si nu prea stiu multe lucruri despre decolorat, vopsit. Puteti sa mi spuneti daca dauneaza, si ce mai stiti despre acest subiect? Sora mea are parul saten mai inchis, si are 13 ani.Si mai vroiam sa va intreb ceva. Suvitele se poat face si prin decolorare nu? ( fara vopsea..nuantuator..si altele)
Multumesc mult
funda

Răspuns Câştigător
| thepowerofmusic a răspuns:

In general din moment ce iti decolorezi parul se degradeaza foarte tare.da se pot face si prin decolorare dar mai bine ar fi sa si le faca cu nuantator sau spuma colorata.si eu am facut prostia si mi-am decolorat parul si l'am frizat foarte tare.tongue deci nu e indicattonguebig grin

1 răspuns:
| Matei_Rodica_1997 a răspuns:

Spune-i sorei tale ca nu dauneaza... si daca vrea sa isi decoloreze unele suvite, sa foloseasca lamaie!