| MobscenexD a întrebat:

sunt bruneta si as vrea sa ma vopsesc iar bruneta pentru ca mi-a crescut parul meu natural si se vede super naspa...dar as vrea sa-mi fac si suvite blonde gen ombre hair as putea :d? Explicati, fundita! :*

Răspuns Câştigător
| printesa16 a răspuns:

Da poti dar trebuie alese suvitele si apoi decolorate(asta inseamna ca parul tau se va arde ) asa ca trebuie sa folosesti niste masti pentru par pentru a preveni acestea.Eu iti recomand Mierea de albine şi maioneza sunt cele două ingrediente care asigură o hidratare optimă părului foarte uscat şi dificil de coafat. Aceste două ingrediente hrănesc firele de păr şi redau strălucirea podoabei capilare. Amestecă aceste două ingrediente cu 1 lingură de ulei de măsline, puţină apă şi lasă masca să acţioneze 15 minute. Sau Maioneza, oul şi mierea de albine sunt cele mai bune soluţii pentru şuviţe perfecte. Amestecă un ou cu o jumătate de cană de maioneză, 2 linguri de miere de albine şi 2-3 linguri cu apă. Aplică masca cu 15 minute înainte de a te spăla pe cap. Este recomandat să aplici această mască o dată sau de două ori pe săptămână.

2 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Da,este foarte la moda tunsoarea, dar depinde la ce frizerie face, iti sugerez sa te duci la una mai scumpica daca vrei rezultate!

| Florenta16 a răspuns:

Da, ai putea, dar daca vrei cu vopsea va trebui sa iti decoloreze varfurile ca sa se prinda blondul acela pe parul tau, dar cu nuantator nu cred, dar va prinde greu pe parul tau, s-ar putea sa nu iasa la ce te astepti, asa ca du-te la coafor si nu te face singura acasa. Bafta si Craciun fericit!