| Dreamin a întrebat:

Imi cade parul ff mult de vreo 1luna. ce as putea folosi ca sa nu mai cada atat d mult? Eram vopsita blonda ma plictisisem de culoare si m-am vopsit bruneta. Miam pus vopseua d 2 ori intr-o saptamana pentru ca au mai ramas cateva suvite blonde. Ei bine nu imi place bruneta si as vrea sa ma vopsesc inpoi blonda dar mi-e frica ca il ard tot ca deja imi cade ff mult.

Răspuns Câştigător
| chels95 a răspuns:

Uleiul de ricin intareste radacinile si totodata stopeaza caderea parului. De obicei parul cade din cauza ca radacinile sunt agresate si nu pentru ca e ars(il vopsesti, indrepti, ondulezi,...), asa ca incearca sa fii mai blanda cu ele.

4 răspunsuri:
| Ramonish a răspuns:

Foloseste vopsea fara amoniac. Si tratament cu ulei de masline.

| alexgogo a răspuns:

Pai deja ti-ai distrus parul. daca mai faci inca o vopsire, vei ramane cheala.

| SwEeTgYrL a răspuns:

Foloseste gerovital plant tratament. Dupa cateva aplicari o sa observi ca parul ti se va indesa si ca n-o sa-ti mai cada asa mult(si eu am folosit).

| sender78 a răspuns:

Daca nu te "cumintesti" poate reusesti sa il faci sa cada tot. Sunt un pic rautacios dar cateodata plictiseala nu trebuie sa fie imboldul unei schimbari fara sa analizezi ce efecte ar avea actiunile tale asupra propriului tau corp. Macar este bine ca iti dai seama ca nu ar fi bine sa te vopsesti din nou asa ca acum ar fi cazul sa iti asumi ceea ce ai decis in trecut sa lasi timpul sa treaca, sa iti cumperi din farmacie un sampon si un balsam de par care sa ajute regenerarea iar pe viitor sa tii minte ca frumusetea nu se masoara prin culoarea parului.