| Iuliana_Cristina_2000 a întrebat:

trec clasa a 8 a si am Balul Boboceilor in toamna... Am o rochie crem si voiam sa o modific! Are spatele din dantela pana sus si in fata ca niste bretele tot din dantela. Ma gandeam sa ii tai toata partea aceea si sa o fac gen " fara bretele"... Rochia nu este mulata! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Lovepinkpupyou a răspuns:

Mai bine nu strica rochita o poti taia si dupa sa nu iti placa, poart.o asa, sigur e frumoasa.

7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Treci in a 8a si in loc sa te gandesti la examen, ne intrebi ce rochie sa iei laun bal amarat? Impresionant. E mai importanta o seara decat viitorul tau. Se vede ca esti inca necoapta.

| Taduic a răspuns (pentru AnonimaOk):

A formulat prost și bănuiesc că tu ești mai MICĂ la vârstă din simplu fapt că balul bobocilor este la liceu (boboci liceului). Deci, trece în clasa a IX-a. Nu mai fă pe persoana constiincioasă.

| Zacase a răspuns (pentru AnonimaOk):

Realizezi ca a scris a 8-a din greseala, dat fiind faptul ca balul bobocilor are loc in clasa a 9-a, nu? Uita-te la tine inainte sa faci pe altcineva necopt...

| AnonimaOk a răspuns (pentru Zacase):

La balul bobocilor poate sta si un elev de a 8a in calitate de jurat sau pur si simplu sa danseze. Raman la ce am spus si daca e a 9a. Mi se pare stupid sa te agiti atat pentru un bal amarat decat sa iti vezi putin de scoala. Ma consider destul de coapta avand in vedere faptul ca nu mi-a pasat mai mult de cum ma imbrac decat de situatia scolara.

| AnonimaOk a răspuns (pentru Taduic):

Dragule, am trecut bacul vara asta deci nu ai nimerit! Probabil tu ar trebui sa dai mai mult pe la liceu sau scoala pentru ca nu stii sa scrii.
PS se scrie "BOBOCII liceului", cu 2 de "i" pentru ca e articulat si e plural. Iti recomand un caietel de vacanta pentru ciclul primar. Se scrie "simplul" nu "simplu", iarasi - e articulat.
Nu stiu daca sunt constiincioasa, dar mi-a pasat mai mult de scoala decat de parerea altora legat de vestimentatia mea.

| Iuliana_Cristina_2000 explică:

Organizam un bal celor de clasa a 5 a! Asa se face la noi... Poate nu m am facut destul de clara!

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Iuliana_Cristina_2000):

Toti facem asta daca nu stiai. Nu te apuca sa faci pe croitoreasa las-o asa. Oricum cei de a 5a sunt in centrul atentiei nu a 8a.