| Nicolelenaa a întrebat:

Vechea problema: vreau sa ma ingras. oh go on

Nu vreau raspunsuri copy-paste de pe google ca asa pot si eu.
Vreau din propria experienta.

Dau funda!winking

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Am vazut aici multe sfaturi, fiecare spune ce crede sau ce stie. Dar vezi tu, la fiecare corp difera metabolismul. Adica daca pe cineva a ingrasat laptele cu banane, pe tine te poate slabi. Stiu din experienta, am incercat unele chestii care ajutau unele persoane iar la mine nu aveau efect.
Uite aici cateva sfaturi : pastele ingrasa, mananca-le din ce in ce mai des. Grasimile, nici ele nu au cum sa dea gres. Apa trebuie consumata in cantitate suficienta.
Un sfat super util : mergi la farmacie si ia-ti niste vitamine (eventual poti sa intrebi medicul de familie in prealabil). Vitaminele sunt foarte utile in cazul tau : pe langa faptul ca iti dau pofta de mancare te si intaresc. Rezultatele se vor vedea peste 3 luni, dar se vor vedea cu siguranta. Sa tii cont, mesele sa fie la ore cat de cat fixe si sa nu sari peste ele.
Si nu in ultimul rand ODIHNA. Conteaza enorm de mult, in combinatie cu vitaminele. Obisnuieste-te sa te culci devreme, sau macar sa nu depasesti miezul noptii. Somnul cel mai odihnitor si mai benefic e in prima parte a noptii.
Succes!

8 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Dacă vrei să te îngrași în mod sănătos, ca să zic așa, mănâncă mai mult decât este necesar din produsele sănătoase dar cu mult zahăr sau cu multe grăsimi vegetale, cum sunt: nucile, smochinele, curmalele, stafidele, fructele în general, sâmburi de migdale, semințe de floarea soarelui și bostan crude, cereale de la plafar etc. Cam acestea sunt, cu ele mă îngraș destul de repede pentru că îmi și plac iar uneori mai depășesc doza zilnică recomandată.

| tvictory68 a răspuns:

Daca fumezi, lasate si sigur te ingrasi, daca nufumezi maninca ff multe grasimi.

| Andreea3219 a răspuns:

De ingrasat e cam greu dar te ajut cu urmatoarea: mananca la ore regulate si ia si gustari nu te forta sau indopa si nu exagera cu dulciurile, atata timp cat ai o alimentatie potrivita, corpul va ajunge la greutatea lui ideala pup:* si succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este logic ca daca consumi mai multe calorii decat arde metabolismul tau, atunci te vei ingrasa.
Unii oameni ard usor caloriile, altii le ard foarte greu, deci difera in functie de metabolism.
Din cate stiu majoritatea doresc sa slabeasca.Pentru ei, este vitala curatarea colonului, intrucat de acolo pleaca toate problemele.Sunt si multe produse ce nu dau rezultate, dar si unele care dau.
Pentru ingrasare, te sfatuiesc sa consumi alimente bogate in proteina, ex: fasole, alune, nuca, soia,. Ferestete cat poti de grasimi animale, ca dau colesterol(infundarea capilarelor cu reziduri de grasimi, si in timp dau probleme de inima)

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Muuuuult lapte cu bananebatting eyelashes intr-o luna m-am ingrasat 5 kg tongue

| flooooo a răspuns:

Stiu eu o retete care se rezuma la un singur cuvantlaughing SHAORMA, la mine sau vazut rezultatele ink din primele saptamanai de administrare, asa ca iti recomand si tie cu increderewinkinglaughing

| DinamiK_4659 a răspuns:

Stiu eu cum:Mananci dulciuri, pizza si de astea si stai nu faci miscare asta e faza. Dami fundita terogbig grin!

| DinamiK_4659 a răspuns:

Mananci pizza, dulciuri si mancare si nu faci miscare! da fundita!