| anonim_4396 a întrebat:

big grin
Vreau un film horror cu o poveste buna care sa fie cat de cat nou adica maxim 2007.
Rog pe cei care dau copy paste la 100 de filme si mai cer si funda sa se abtina.
Astept raspunsuri de la oameni cu experienta si experti TPU.

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Salut,ai putea sa incerci filme gen: Evil Dead ( povestea este cam de rahat dar pune Litera "R" in Horror)
A tale of 2 sisters ( cred ca este din 2005, este un film interesant, povestea lui este destul de buna )
Road Kill (2011, niste europeni pun de-un gang bang in Australia dupa care fura un tir care consuma sange, este notat cu 5.7 de cinemagia si de imDb cu 4.8 deci daca n-ai ce face.)
Wrong Turn ( primele 2 filme sunt singurele interesante din aceasta serie "terifianta")
Mama ( povestea are la baza niste copii care sunt gasiti intr-o cabana abandonata si adobtati de unchiul lor si sotia acestora)
Seria [REC] ( in primul film actiunea se petrece intr'un bloc, cred, o batranica este auzita de vecinii ei ca tot zbiara si urla, cand ajung in camera acesteia filmul va deriva putin, de asemenea al 2-lea film este mai palpitant, unde acel bloc, hotel, contine multe " Creaturi", protagonistii sunt 1 preot, 1 politist, si 3 copiistraight face, finalul ti-l poti inchipuii).
Ar mai fii seria SAW (unde niste cretinii care distrug planeta sunt torturati de un mos, in primele 5 filme, in 6, 7 sunt torturati de asistentul acelui mos' deci un fel de Pariu cu fricalaughing
Seria HellRaiser( care ne invata de ce nu e bine sa te joci cu acele buniciilaughing
Seria Hostel (un fel de Saw numa mai prost)
Seria Final Destination ( si asta nu e asa horror, mai degraba thriller, ca sa nu intru in detalii, este vorba despre persoane care vad o tragedie inainte sa se intample, salveaza cateva persoane din accidente, apoi aceste personaje mor unul cate unul )
Si nu toti dam Copy, Paste, eu de exemplu ma uit la un film inainte sa-l recomand. Sper ca nu te superi ca ti-am scris romane despre filmele care mi'au "induiosat inima", si sper la o funda.

7 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

The Conjuring.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ValLyi.Vrei film horror mai vechi?
Astia ti-au dat filme noi. Uite niste filme horror foarte misto, care le-am vizionat impreuna cu tatal meu de-a lungul timpului:

Dark Harvest (2004) -E filmul meu horror preferat.
Cele 12 fantome
Camera 1408
Scream 4

| HaKa93 a răspuns:

Foarte putine filme horror de calitate in ultimii ani, insa recomand Mama, Sinister, The conjuring(toate sunt mai noi) insa pe departe cele mai bune filme de groaza mi se par The Grudge si The ring, cu toate ca sunt vechi

| xBlackB0y a răspuns:

The Conjuring (2013)
Only Lovers Left Alive (2013)
Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street(2007)
Vampire Academy(2014)
Link : http://www.cinemagia.ro/filme-horror/

| InaPysy a răspuns:

Mie mi-au placut foarte mult
- The Grudge 1, 2, 3;
-Carrie;
-Abraham Lincoln: Vampire Hunter;
Eu intru pe cinemagia si imi iau idei de filme pe care le-as putea viziona.

| TotiImiSpunVaru a răspuns:

Insidious Chapter 2- Mi-a placut la nebunie
Counjouring- inca mai am traume; dupa ce m-am uitat la el am chemat preotu sa faca o binecuvantare la casa.

| RaúlSevi a răspuns:

Păi ştiu trei filme, Insidious chapter 2, Dead silence şi The conjuring, dacă vrei site pentru a le viziona, încearcă pe www.filme-bune.net.
Sper că te-am ajutat. SUCCES;)