| Uza a întrebat:

happy
Vreau sa imi cumpar un fond de ten,mi-am mai cumparat si l-am aruncat pur si simplu pentru ca nu mi l-am ales corect,mi-am luat o nuanta mai inchisa plus ca avea o textura nu tocmai potrivita pentru tipul meu de ten.
Si as vrea sa stiu parerile voastre si ce mi-ati recomanda. Am tenul gras si as vrea un fond de ten exact pentru ten gras,ce imi recomandati? Am vazut in catalogul de la AVON un fond de ten matifiant si as vrea sa stiu daca la folosit cineva si ce parere are despre el, daca e bun.

Va multumesc si ofer fundita!happy

Răspuns Câştigător
| thevampirediariesfever a răspuns:

Vichy iti recomand ca marca de FDT, si sa iti explic si de ce :
Am incercat absolut toate fondurile de ten de la Avon,si toate au exact aceeasi problema : la primele doua,trei aplicari,super,acoperire medie spre mare,am ramas surprinsa placut, chiar m-am certat in gandul meu ca am zis ca nu imi cumpar nimic de la AVON ca sunt prea ieftine. Dupa cateva zile incepe aventura: dupa maxim o ora se strange in cute neplacute in jurul nasului,sprancenelor,barbiei,pielea se irita,predomina efectul de masca,probabil pentru ca au SLS,alcool,linalool si altele... De cand am inceput sa folosesc fonduri de ten gen Vichy, Avene, La Roche Posay, roseata mi s-a mai diminuat, iar cosurile aparute s-au imputinat.Acestea au formula non-alergenica si, desi sunt ceva mai scumpe (70-80 lei) poti fi sigura ca nu astepti cu sufletul la gura sa il termini si sa il arunci o data la gunoi.
In concluzie, daca nu ma crezi, ia-ti ceva mostre inainte, ca sa vezi daca e aceeasi situatie ca si la mine. O zi buna!

4 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Heii.
Încearcă fondurile de ten de la Vichy. happy
Baftă!

| LoriLoL a răspuns:

Nu-ti lua de la avon oriflame. daca nu esti dispusa sa dai prea mult.un maybelline ar fi ok..acopera si bine..in caz ca ai imperfectiuni din cauza tenului. apoi neaparat trebuie sa folosesti o pudra(in aceeasi nuanta) dupa fondul de ten pentru a se matifia tenul.din cauza sebumului.cu privire la nuanta..incearca pe maxilarul superior sa testezi nuanta nu pe mana..de aceea recomand sa mergi personal sa-l cumperihappy

| Uza explică:

Sa adaug: nu am cosuri, dar pur si simplu vreau sa am tenul mai fin si mai am unele chestii mici(puncte albe, negre) pe care as vrea sa le acopar si sa-mi uniformizez putin nuanta tenului.

| sadhnaravi a răspuns:

Buna! In legatura cu fondul de ten de la Avon nu stiu prea multe, insa, iti pot recomanda fondul de ten Giordani sau fondul de ten matifiant de la Oriflame!happy