| laura23 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o intrebare (in special cu persoannele care au sau au avut probleme cu acneea) am auzit ca masca de drojdia de bere e buna pentru cosuri insa eu nu am incercat niciodata si sincera sa fiu imi este cam frica sa o folosesc sa nu imi apara ceva mai rau, sa ma irit sau ceva de genul. Si va rog sa imi spuneti si cum se prepara masca. Multumesc.

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la doctor. Sfaturile altora nu te pot ajuta pentru c pielea ta poate reactiona diferit. De obicei, argila ajuta mai pe oricine.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| mami a răspuns:

Nu experimenta cu pielea fetei tale caci ea nu este o camasa pe care o poti schimba in fiecare zi,
mai bine consulta o cosmeticeana sau un medic dermatolog
dar, un sfat iti dau, daca ei iti spun ca incercam cu asta si daca nu merge incercam cu alta sa nu cumperi produsele indicate de ei
mergi la altii pana vezi ca iti recomanda analize si te consulta cu atentie
si mai citeste pe internet despre acnee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca un fel de purificator pentru ten...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am facut si eu. Amesteca urmatoarele ingrediente: 1 lingura pudra de drojdie de bere, o jumatate de lingura de iaurt, 1 lingura zeama de lamaie, 1 lingura zeama de portocale, 1 lingura suc de morcovi si o lingura de ulei de masline. Aplica pasta astfel obtinua si las-o sa actioneze timp de 15 minute. Aceasta masca este potrivita pentru toate tipurile de ten, in special pentru acel tip de ten ce pare obosit si cu pete. Daca tenul tau este uscat, adauga mai mult ulei iar daca este gras, nu mai adauga. Iaurtul are menirea de a curata pielea tenului, in timp ce zeama fructelor are rol vitaminizant. eu mi-am facut o masca cu iaurt si cu miere putin incalzit(dar mai continea si altceva dar am uitat cred ca ulei de masline si inca ceva.) si masca aceea mi-a fost f buna.incearca o masca care sa contina si iaurt si miere.sau lapte sau albus de oubig grin

| katta a răspuns:

Buna. Eu am avut probleme foarte mari cu acneea si am dat-o in infectie dar nu am auzit de vreo masca din drojdie de bere care sa dea roade. Eu dupa de am mers la dermatolog mi-a dat niste pastile foarte tari timp de 4 luni si m-a pus sa iau o bucatica mica de drojdie pentru ca are nu stiu ce vitamine. Cel mai bine e sa mergi la un dermatolog si vei rezolva problema. Sunt foarte sigur de asta! pup:*