| IonaAna08 a întrebat:

Drojdia de bere ajuta sa nu-ti mai apara cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Pai asa se spune. acum daca o mananci astazi nu inseamna ca instantaneu iti dispar, trebuie sa treaca ceva timp, consuma zilnic, timp de o saptamana, 2 pana se obisnuieste organismul si atunci iti vor disparea si nici nu iti vor mai aparea altele.
Bafta!

| Pisoiul a răspuns:

Este imposibil ce ar contine sa nu iti mai apara cosuri.Cand intri in pubertate la 12/13 anii iti vor aparea cosurii daca ai acnee infantila cu cateva cosuri ai acnee infantila deci atunci vei scapa la 18/20.Sa sti ca doar 60% dintre adolescentii au acnee cauzata de pubertate.In caz ca nu sti ce inseamna pubertate=Cand glandele tale sunt prea harnice produc un exces de sebum asa se intampla doar la unii nu se poate schimba nu incerca zynerit iti vor aprea din nou.Asteapta pana 18/20 de ani si vei scapa. Daca nu ai acnee chistica si doar un tratament cu laser te poate ajuta sper ca ti-am fost de folos.

| wibi a răspuns:

Buna ...nu prea cred incearca lotiune tonica o poti comanda de la avon si nu e prea scumpa...eu folosesc si e buna sper ca ti-am fost de ajutor

| LaviniaL a răspuns (pentru wibi):

Ce lotiune folosesti de la avon puppy dog eyes?!