| Brunette67 a întrebat:

Buna tuturor. :* Nu vreau s.o lungesc prea mult, deci trec la subiect. Am 1, 67 inaltime si 50 de kg. Nu pot spune ca sunt grasa dar am picioarele groase si fundul mare. Iar abdomenul nu este plat. Nu am burta, dar il vreau plat. Pe picioare si pe fund am celulita, nu multa, dar nu imi place. Vreau sa-mi fac corpul frumos. Please puppy dog eyes Dieta, exercitii, si o crema buna impotriva celulitei, daca se poate si un masaj pentru celulita. Va multumesc anticipat :*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la sala iar acasa fa abdomene, crema gasesti in farmaciii sau in magazinele de cosmetice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Grija mare si cum te alimentezi.
De asemenea te ajuta multe abdomene, alergari.
Nu exista remedii impotriva celulitei.
Te pup!

| vlady434 a răspuns:

Salut.Avand in vedere ca esti femeie, nu-ti pot recomanda chestii prea dure. Deci faci luni-marti, joi-vineri, alergare/jogging, si miercuri pauza. Bea minim 2 litri de apa.Trebuie sa ai 5 mese pe zi minim, 3 principale si 2 gustari.Nu exagera cu mancarea, mananca ceva slab in calorii si putin.Mananca,cate putin din fiecare, ca sa nu poftesti. Ultima masa, nu conteaza la cat de culci seara(pentru ca se spune ca-i bine sa mananci cu 3 ore inainte de culcare), sa fie la ora 18, maxim 18:30. Cam atat ar fi.Alergatul te va ajuta sa scapi de burta, si e bunicel si pentru celulita dar se cunoaste mai greu. Si dieta este cea mai usor de urmat.Stiu ca poate ai mai auzit sfaturile astea inainte, dar ajuta, crede-ma. Sper ca te-am ajutat.

| loverboy111 a răspuns:

Abdomene si alergari si nu manca carne de porc fara mancaruri cu graasimi, multe fructe si legume...

| DragosBosss97 a răspuns:

Pai incearca sa renunti la fast-food cipsuri si alte lucruri care ingrasa daca consumi asa ceva,mananca cat mia sanatos posibil,nu e nevoie de cura,dar lucrul de care ai nevoie cel mai mult e motivatia,pentru abdomen iti recomand abdomenele iar daca nu vrei sa muncesti iti recomand daca ai bani sati comanzi (eu la TV am vazut reclama, la teleshop sau ceva de genu) un aparat care e pentru celulita, care are anumite vibratii pentru celulita dar trebuie sa ai ceva bani petru asta, dar parerea mea este sa te apreciezi asa cum esti, daca vrei poate imi trimiti o poza cu tine doar asa si sunt sigur ca arati foarte bine daca nu poti cu aparatul incearca cu creme pe la farmacie dar nu lua tratamente cu pastile sau altceva ca mai mult o sa-ti faci rau, mult noroc :*, fundita?

| AnaMariarecan17 a răspuns:

Eu fac 150 de abdomene seara si 150 dimineata,nu mananc dulciuri,singura mea ursa de dulce sunt fructele, nu mananc paine carne niciatat, in rest mananc orice si foarte putin.

Sportul te ajuta cel mai mult, eu mai fac si inot ocazional.
Pentru celulita incearca creme pe baza de ardei iute, am auzit ca intra in piele si extractul de ardei arde celulita.

Sa nu dormi mai mult de 8, 9 ore pe noapte, pentru ca somnul ingrasa.

Mult succes.