| ramona0506 a întrebat:

Buna tuturor!:* Sunt noua pe site si imi place foarte mult! Am si eu o intrebare: cum as putea sa scap de cosuri in mod natural si daca se poate mai rapid? Multumesc mult, cel care imi da un raspuns ajutator primeste funda:*.

Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Zineryt + Skinoren => in 2 zile nu le mai ai

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic, spălarea tenului cu ceai concentrat de muşeţel şi tinctură de propolis aplicată pe fiecare coşuleţ în parte.
Pa, pa.

| Crs a răspuns:

Acum folosesc asocilin, se gaseste in farmaciile veterinare, dar este bun si pentru om. iti trece orice rana, orice cos, orice semn de la cos, bube, cicatrici - vindeca foarte bine. dupa cateva folosiri vezi diferenta. si nici nu e scump - 10 lei. este foarte bun! la mine s-a vazut diferenta. si eu am folosit tratamentele pe care mi le-a dat medicul dermatolog si nu mi-a folosit la nimic, ba chiar mai rau mi se cojea fata parca eram michael jackson straight face!
si crema de galbenele este foarte buna!
da-te in fiecare seara pe fata cu asocilin sau crema de galbenele si dormi asa. dimineata vei observa diferenta!

| karmy a răspuns:

Ca sa scapi de cosuri este foarte important sa folosesti lotiune demachianta specifica tipului tau de ten dimineata si seara(chiar daca nu esti machiata) pentru a inlatura impuritatile. Deasemenea trebuie folosita lotiune astrigenta dimineata si seara si crema specifica tipului de ten Atentie! seara nu lasa crema pe fata, totdeauna sa o aplici lasi 15 min sa actioneze si apoi o stergi, altfel favorizeaza aparitia sebumului si deci si a cosurilor. In cazul in care folosesti intreaga gama de la o marca (lotiune tonica, crema, demachiant) rezultatele sunt vizibile mult mai repede.

| BuburuzZzu` a răspuns:

Pai spala-te des pe fata cu apa si sapun si bea multa apa
Curata`ti fata cu o salutie pentru cosuri si gata.
Nu o sa treaca cosurile in 2 zile da... o sa treaca.
:*
Eu folosesc Clearskin de la AVON pentru cosuri si pentru puncte negre
Nu prea am eu cosuri dar imi place sa ma ingrijesc:*

| nobody_7406 a răspuns:

Nu le fa nimic! Am o prietena care a folosit toate solutiile posibile, recomandate sau nu de medic si ii s-au inmultit chiar. O sa treaca cu timpul. fii sigura! sa ai doar o igiena adecvata.

| lafamiliaa a răspuns:

Recomandat ar fi sa te duci la un dermatolog.
Si eu am avut cosuri foarte multe pe fata si folosesc ceai de musetel sau de galbenele si da rezultate bune si te sfatuiesc sa faci si u ca mine
1. Pui apa de la robinet intr-un ibric mai maricel cam jumate asa il lasi sa fiarba dupa aia pui 3 plicuri de ceai de musetel sau galbenele in ibric in timp ce apa fierbe si il mai lasi 1 min 2 pana se prepara ceaiul.
2.Imediat cum l-ai luat de pe foc il acoperi cu ceva sa mentina aburu ala pregatesti la baie un lighean lasi ceaiul sa se mai raceasca putin sa nu fie prea fierbinte.
3. Dupa pui ceaiul in ligheat te pui cu fata acolo si acoperi tot capul cu un prosop asa in fel sa menti aburul acolo stai minim 10 min
4. dupa ce ai stat 10 min te stergi usor cu prosopu pe fata si iei vata sau un prosop inmoi in ceai si iti tamponezi fata cu el trebuie sa faci asta de 2 ori pe zi ar fi recomandat cand faci ceaiul sa iti faci si cate o cana de baut.Succes

| Antonik a răspuns:

Pay...eu folosesc nivea cleen deeper.
este foarte bun si are micro-granule care iti astupa porii, impiedicand cosurile sa apara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ai venit pe site! Un mic sfat: fundita nu prea conteaza aici.
Ai folosit zineryt?