| cristianandrei a întrebat:

Cine imi spune cum scap de cosuri rapid ( si natural, daca se poate). Intr-o saptamana am un majorat si nu vreau sa fiu asa plin de cosuri. Dau fundita! HEEEEELP!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat de-a lungul timpului multe remedii,printre care si naturiste si nu le recomand(mai ales daca tenul e pretentios din punctul asta de vedere sau daca este gras).Majoritatea nu si-au facut efectul,iar unele au avut efect doar pentru o anumita perioada.Eu am folosit Zineryt si am fost foarte multumita de rezultate,de fiecare data(l-am folosit si cu intreruperi si si-a facut mereu efectul).Daca te hotarasti sa-l folosesti,consulta mai intai un dermatolog,pentru a te asigura ca totul e ok daca-l utilizezi(in unele conditii poate face mai mult rau decat bine).Daca-ti doresti neaparat un tratament naturist,poti incerca cu usturoiul(face parte din categoria care-si face efectul pentru o perioada de timp):taie rondele subtiri de usturoi si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestora seara,inainte de culcare si las-o sa actioneze pana a doua zi.Dupa ce te vei spela pe fata,mirosul va disparea complet.Fa lucrul acesta si dimineata(daca-ti permite programul;pentru rezultate mai rapide)si lasa-o(zeama) sa actioneze cat mai mult).