| yuhu a întrebat:

Cine imi spune cum scap de cosuri rapid ( si natural, daca se poate) Peste o saptamana am un majorat si nu vreau sa fiu asa plin de cosuri. Dau fundita! HEEEEELP!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca solutia aceea cu aspirina.
Se dizolva 3 pastile de aspirina obisnuita (nu din acelea tamponate) intr-un sfert de cana cu apa clocotita. Se lasa la racit, apoi se inmoaie in mixtura o cotoneta de bumbac, cu care se sterge usor toata fata. Dupa 10 minute, clatiti cu apa calduta. Acidul salicilic din aspirina este un ingredient binecunoscut incorporat in produsele anti-acneice dar si in cele care fac o usoara exfoliere, redand astfel luminozitatea tenului. Masca se poate aplica o data sau de doua ori pe saptamana, dupa nevoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat de-a lungul timpului multe remedii, printre care si naturiste si nu le recomand(mai ales daca tenul e pretentios din punctul asta de vedere sau daca este gras). Majoritatea nu si-au facut efectul, iar unele au avut efect doar pentru o anumita perioada.Eu am folosit Zineryt si am fost foarte multumita de rezultate, de fiecare data(l-am folosit si cu intreruperi si si-a facut mereu efectul). Daca te hotarasti sa-l folosesti, consulta mai intai un dermatolog, pentru a te asigura ca totul e ok daca-l utilizezi(in unele conditii poate face mai mult rau decat bine). Daca-ti doresti neaparat un tratament naturist, poti incerca cu usturoiul(face parte din categoria care-si face efectul pentru o perioada de timp):taie rondele subtiri de usturoi si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestora seara, inainte de culcare si las-o sa actioneze pana a doua zi. Dupa ce te vei spela pe fata, mirosul va disparea complet. Fa lucrul acesta si dimineata(daca-ti permite programul; pentru rezultate mai rapide)si lasa-o(zeama) sa actioneze cat mai mult).

| raluca_6175 a răspuns:

Poate o sa ti se para ciudat dar este un produs veterinar:MIBAZON se numeste.Nu stiu exact la ce se foloseste in mod normal dar tot de pe net am auzit de el, poti sa scrii pe google si o sa vezi mai multe pareri, iar la mine a dat rezultate... oricum intr-o saptamana nu o sa scapi niciodata.BAFTA!