| BiancaAlecsandra a întrebat:

Buna tututot! Am gasit un magazin online Chic Me si as vrea sa imi comand cateceva caci sunt foarte ieftine.acum intrebare.a mai comandat cineva? as vrea sa stiu daca e sigur site.ul ..mersi anticipat

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu pe net sint foarte ieftine, ci la noi in magazine sint ridicol de scumpe. Acestea fiind spuse, spor la cumparaturi! Eu iti recomand aliexpress sau sportsdirect, dar sint zeci de mii de magazine online de afara care sint ok si au preturile mult mai mici ca la noi.
Daca zici de astia - http://www.chichime.com - eu nu i-as folosi. Nu sint certificati nici de PayPal, nici de Visa, si nici de Verisign macar. Poti incerca, nu e musai sa fie teapa, doar ca nu as avea 100% incredere in ei.

| BiancaAlecsandra explică (pentru KodrutZ):

Pe Chic Me sunt intre 1 si 20 de dolari si de asta ma intr daca oare e teapa.cica *** verificati pe PayPal si Visa...si nu stiu daca sa comand sau nu

| KodrutZ a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

Ook, am gasit. Magazinul lor e asta - http://www.chic-fusion.com/. Poti incerca, incercarea moarte n-are. Vezi ca uneori cit dai, atita face.;)

| fpr139 a răspuns:

Ne-ai putea oferi link-ul, de la site-ul respectiv? Eu unul nici măcar nu am auzit despre el, dar dacă vrei un sfat. optează în totdeauna pentru rambursul la curier. Nu mă încred de fel, să ofer primul banii. nici când îmi cumpăr un pachet de ţigări, să fiu sincer.

Dar asta nu înseamnă că părerea mea ar trebui să-ţi influenţeze încrederea în propria decizie. Ideea e că totuşi, atâta timp cât tu nu vei avea o dovadă a livrării, ori o hârtie la mână. nu vei avea nici o confirmare a faptului că nu vei putea întâmpina probleme la momentul achiziţionării.

| BiancaAlecsandra explică (pentru fpr139):

Pai de fapt e o aplicatie facuta de magazin.cauta in google apps.sau market.app store...in fine ..cauta Chic Me

| fpr139 a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

După o scurtă analiză a aplicaţiei de pe telefon, eu unul tot ţin să nu recomand utilizarea acesteia. Ai putea face totuşi o încercare cu un produs mai ieftin, desigur. dar eu o spun pentru buzunarul tău.
Mai ales că nu am văzut pomenind nicăieri despre livrarea în ţara noastră, iar eu unul personal nu aş avea încredere să depun bani, aşteptând să-mi vină un produs, din. ţările calde.
Şi mai ales că nici Termenii site-ului nu mă prea conving. Mai e şi vorba aia, 'prea frumos să fie adevărat'. laughing
Acum, tu încearcă dacă vrei, să faci măcar o probă. dar eu sunt mai ciufut, când vine vorba de schimburi de genul. happy Nu de alta, dar şi dacă ar fi să intervină ceva. nu aş sta să mă plimb că, ba la tribunaal. ba la una ba la alta, ca să dai mai mulţi bani decât cei pierduţi, pentru a-i obţine înapoi. cică din principiu. tongue