Întrebare recomandată | Anonimaaaxgar a întrebat:

Vă rog să mă ajutați cu următoarea problema: după ce mă epilez cu lama pe picioare mă ustură foarte rău, ce ar trebui să fac să nu mă mai usture?

Răspuns Apreciat de Editori
| weloveit a răspuns:

Poti sa iti faci un strat de gel de dus, iti torni gel de dus in maini, masezi mainile le uzi, le freci una de alta iar apoi intinzi pe picioare pana se face ca o pasta. Apoi folosesti un big cu aloe vera iar dupa epilare o crema hidratanta si cu aloe vera. O alta optiune este crema depilatoare sau sa incerci cu benzi. Nu te epilat pe piciorul uscat! Asta provoaca bubite ce ustura si nici in fiecare zi, deoarece iriti zona incontinuu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Gelul de dus e hidratant cumva? Ce e ala "big"? Editorii se pare ca sunt cam beti la ora asta de apreciaza asa un raspuns hei-rupist si habarnistic ca al tau.

| weloveit a răspuns:

Imi cer scuze, este "bic". Iar raspunsul tau este unul foarte rautacios. Daca esti frustrata imi pare rau. Nu a spus nimeni ca gelul de dus e hidratant, dar formeaza o "patura" pentru a nu te irita pe loc. Nu inteleg cu te epilezi tu, poate cine stie dai cu putina bautura înainte. Oricum vad ca limbajul tau e de mahala, iar eu nu ma cobor la nivelul tau. Oricum cu greseala mea gramaticala ai dreptate. O zi la fel ca sufletul tau, iti doresc. Si p.s "atit" nu mai exista de mult in gramatica limbii romane, asa ca pune mana si invata gramatica si abia dupa iti poti permite sa comentezi aiurea. laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Gelul de dus in cele mai multe cazuri are specificat ca nu se foloseste peste zgirieturi/iritatii/rani. Nu ma epilez, sunt mascul, mai iau cu masina de tuns cand ma da parul corporal afara din casa. "Atit" exista. In schimb "nu te epilat" nu exista nici pe gramatica aia normala, nici pe asta pentru imbecili.

| weloveit a răspuns:

laughing))) imi place macar ca esti frustrat si o demonstrezi încontinuu. O zi buna

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, puisor. Ma frustreaza cetatenii ca tine.

| weloveit a răspuns:

Vezi ti de lungul nasului, copile. Du te si scoate capul ala afara pe geam sa iti dai seama ca esti in lumes reala, in lumes virtuala toti cacan*rii au tupeu.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste masina de ras electrica, cu vibrator.
Dar firele de par vor creste cu atat mai mult, cu cat il razi mai des.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Intrebarea ta contine deja raspunsul. NU TE MAI EPILA CU LAMA, e atit de simplu!

| Yuoia a răspuns:

Nu da pe pielea uscata sau udata doar cu apa. Da cu sapun si apoi iei cu lama. Nu este adevarat ce spuna Bula (chiar Bula!). Nu creste mai repede. Nici mai des.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Când te epilezi folosește săpun pe piele sau un gel, ca lama sa alunece și sa nu îți provoace răni. Dupa ce te-ai epilat poți folosi o crema hidratanta sau o loțiune de corp ca sa nu te înroșești.

| sunmetal11 a răspuns:

Sa nu mai folosesti lama! cumpara-ti ceara daca nu suporti epilatul electric

| Xalion a răspuns:

Foloseste ulei de corp sau crema hidratanta. Lama se freaca de piele, de aceea ustura.

| 10000573 a răspuns:

Folosește foarte multă spuma când ești la dus după da te cu o crema ceva

| Sherlocked94 a răspuns:

Nu te epila cu lama pe pielea uscată sau doar udă. Epilează-te în timpul dușului după ce te-ai spălat cu gel de duș, astfel se formează o peliculă deasupra pielii care deși afectează lama și se tocește mai repede, îți protejează pielea de astfel de usturimi. Și după duș, folosește o loțiune hidratantă pentru corp.