| xFaith a întrebat:

Hei happy
Am inceput sa ma epilez de ceva timp pe picioare cu aparat de la brown, faza e ca ma ustura si abia abia pot rezista cu aparatul ala. Ce pot face ca sa nu mai ma usture atunci cand ma fac cu aparatul ala?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Inainte sa te epilezi faci un dus si apoi te apuci. Daca tot nu rezisti ia cateva cubulete de gheata si aplica pe piele si apoi da-te cu epilatorul. Si pe mine ma doare foarte tare, abia ma epilez...
Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi cum e "Suferă baba la frumusețe" laughing

| DownTheStairs a răspuns:

Si eu ma epilez tot cu aparat de la Brown si am la el ceve punga cu un gel sau nu stiu ce verde pe care o pun in congelator 3 ore si dupa aia dupa ce ma epilez o pun pe picioare sau pe locul unde ma ustura si imi trecehappy

| creata13 a răspuns:

Fa un dus sau o baie inainte de a te epila.Va ameliora putin durerea, dar tot o vei simti.E normal sa te usture, dar cand te vei obisnui cu el nu o sa mai simti asa de tare.
o zi bunahappybig grin

| DianaP2399 a răspuns:

Pai eu zic sa te epilezi cu aparatul, dar dupa ce ai terminat date cu ulei de masline in locul unde ai epilat! Sper sa-ti fiu de ajutor, funda? puppy dog eyes