| missGirlDeea a întrebat:

, vine scoala am si eu o intrebare cum as putea sa-mi aranjezi parul (singura) in zile de scoala. Am parul lung, brunet si drept. P. S trec clasa a 8. (Cel mai bun raspuns fundita restul vot )

3 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna! uite cateva sugestii:1) Iti poti face o coada de cal cat mai sus.
2)Iti poti impleti sera inainte de culcare cateva suvite de par, dimineata le despletesti, iar parul tau va avea un look mai atragator intreaga zi!
3)Poti sa il tapezi apoi sa il prinzi intr-o coada.
4) Iti poti face 1 coada sau 2 spic.
5) Cand esti acasa iti poti prinde neglijent parul cu un elastic sub forma de coc.
6)Iti poti imparti parul in 2 sectiuni:partea de sus si cea de jos.Pe cea de sus o legi cu un elastic sa icepi sa impletesti pana ajungi la cea de-a 2-a parte.Prinzi tot parul cu un elastic si incepi sa impletesti pana ce termini toata coada.
7) Iti poti impleti 2 cozi urmand apoi sa le indoi si sa le legi la sus langa radacina cu un elastic.
8)Iti poti prinde cateva suvite din fata la spate cu o mini-clamuta.
9)Iti poti prinde tot parul de la spate cu un elastic lasand cateva sectiuni in fata.
10) Iti poti lasa parul pur si simplu desfacut sau sa il dai pe o parte

| missGirlDeea explică:

Ups am incurcat trec a 7