| Julian1D a întrebat:

vreau sa cumpar ceva de pe eBay si nu stiu cum trebuie sa platesc? Pot sa platesc la posta sau sau la curier cand ajunge coletul?
multumesc big grin
funda funda funda

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://pages.ebay.com/help/account/gettingstarted.html
Pa, pa.

| ChrisNemo a răspuns:

Depinde de ce selectezi.Ai optiunea de a platii cu cardul, paypal etc.Sau poti platii la livrare adica, ori cand ridici de la posta ori cand primesti pachetul de la curier.

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Tu ai cumparat vreo data de pe ebay sau sti sigur ca pot plati la posta? nu te supara dar vreau sa stiu sigur

| ChrisNemo a răspuns (pentru Julian1D):

De pe ebay nu, pentru ca nu stiu daca au serviciu in Romania.Nu conteaza de pe ce site sau ce cumperi, atat timp cat selectezi plata cu ramburs - curier sau psota, singura modalitate de a platii este atunci cand ridici produsul de la posta sau il primesti de la curier.Stai calm, nu au cum sa-ti ia banii din portofel prin internet.

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Eu vreau sa imi cumpar pantalonii acestia http://www.ebay.com/......0912886935 dar nu am mai gasit pe vreo-un alt site cu ramburs-curies.Nu te supara imi poti spune daca ai vazut pantaloni ca acestia in alta parte? (pe un site cu rambus-curier)

| ChrisNemo a răspuns (pentru Julian1D):

Sincer nu sunt persoana potrivita pentru asa ceva pentru ca eu nu cumpar haine de pe internet, adica mai cumpar tricouri cu bande / inscriptii mai "trasnite"dar pantaloni in nici un caz din cauza porblemei cu marimile.mergi in mall`ul local sau intr-un magazin vestimentar mai popular si te asigur ca gasesti tot skinny jeans, stransi pe tine, asa cum vrei tu.

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Te rog mult vrei sa cauti si imi spui si mie un site?

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Eu sunt din bacau, oare gasesc la Arena Mall?

| ChrisNemo a răspuns (pentru Julian1D):

Si eu sunt din Bacau straight face

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Serios? cati ani ai?

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Te rog, spune-mi si mie niste magazine din bacau de unde pot gasi niste jeansi de genul ista (stramti)?

| ChrisNemo a răspuns (pentru Julian1D):

Am 16 ani. H&M, Zarra, Pull and Bear, Bershka, prin mall...

| Julian1D explică (pentru ChrisNemo):

Am auzit ca daca cumpar de pe ebay, coletul ajunge la vama, la care vama, la granita intre Romania si?

| maclau a răspuns:

Pe eBay poti sa platesti cu cardul...sau daca nu la posta..eu am platit doar cu cardul pana acuma.