| pryncesSs a întrebat:

Vreau sa imi decolorez parul cu apa oxigenata. Sunt blond inchis - spre saten. Cum o folosesc?laughing si de cate ori trebuie sa ma dau cu ea ca sa mi se deschida parul? si cat costa?:d Dau funda si vot la cel mai folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| princess a răspuns:

Hey laughing deci sa nu faci nebunia sa iti dai de mai multe ori cu apa oxigenata in par si in acelasi loc asta in cazul in care nu vrei sa ramai cu parul in mana.si un alt sfat daca vrei sa iti decolorezi tot parul eu in locul tau m-as duce la coafor ca acasa e maai greu. decolorarea se face in felu urmator prima data de la mijloc la varfuri si apoi de la mijloc catre radacina pentru ca la radacina primeste caldura ta corporala si se decoloreaza mai repede in schimb la varfuri nu, si trebuie sa fi atenta cand ai obtinut culoarea care o vrei sa te speli dar ai grija daca vrei blond sa nu iti ramana blondul ala galbui ca de pui, siinca ceva fa-ti un test de sensibilitate la radacina ca poate ai pielea sensibila si esti alergica si o sa iti cauzezi singura problemebig grin.deci nu stiu eu ca sa o faci tu acasa o vad dificila treaba.success oricum

5 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Aa si inca ceva daca dupa prima decolorare nu ai obtinut rezultatul dorit trebuie sa astepti cel putin 3 luni pana sa faci alta ca altfel risti sa iti pierzi parul, si in intervalul asta ceea ce poti sa faci este sa il hidratezi la maxim, apa oxigenata este unu dintre produsele care il afecteaza cel mai mult.

| PetreConstanta a răspuns:

Du-te la coafor

| Eduard a răspuns:

Apa oxigenata nu e scumpa, dar parerea mea e ca decat sa-ti iei trei sticlute cu 10 Ron mai bine platesti 15 Ron la un salon...

| claudiuflorin a răspuns:

Nu se da niciodata cu apa oxigenata pe par. Nu-i bine, iti ranesti scalpul. exista sprei vopsea de o zi durata sau vopsea daca vrei sa-ti vopsesti parul... dar nu-i bine treata ta!

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Incearca COLOR OFF, este un decolorant profesional rusesc ce nu arde parul, e foarte bun: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional, aici vezi mai multe poze, inainte si dupa decolorare, il poti comanda la nr 0754921669