| Valisha18 a întrebat:

vreau sa va cer sfatul in legatura cu o dilema, legata de aprul meu. Il am drept, blond natural, si de la lobul urechii ( marginea cea mai de jos), este lung de 27 de cm, putin mai jos de umeri. In ultimul timp s-a cam deteriorat, firele s-au despicat si am inceput sa am probleme cu firele rebele si cu umiditatea...
In ultimul timp, am reusit salmai "potolesc". Ei bine, a venit vara si este foarte cald, plus ca vom merge la mare in cateva zile. Nu sunt hotarata daca sa-l tund sau nu. Acum un an, il aveam pana la umeri si l-am tunds putin in scari, putin filat. In momentul de fata, il port simplu, cu carare pe o parte si imi place foarte mult cum imi sta.
Credeti ca ar trebui sa-l tund? Daca da, aveti vreo sugestie despre modul cum mi-ar sta mai bine? Sau ar trebui sa-l las si sa-l ingrijesc mai departe? Se va deterioara mai rau din cauza apei sarate?
Si inca un lucru, imi recomandati vreo masca pentru par, sampon, balsam sau tratament pentru firele rebele si despicate?

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Buna

Pai ai putea sa te tunzi, mai ales ca este vara si foarte cald. O idee ar fi sa te tunzi bob, pentru ca la culoarea de par blond arata superb, asta daca ai un ten mai deschis;)
Si... Din cate stiu eu apa sarata nu face nimic parului, dar totusi dupa ce vii de la plaja ai putea sa faci baie. Apropo, poti urma aceste sfaturi : http://www.a1.ro/......13282.html

Sper ca te-am ajutat. Pa pa!

2 răspunsuri:
| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Buna! tunde-te sau date cu frunze de nuc fierte!

| IRanOutOfNames a răspuns:

Oricat de incantatoare ar arata toate sampoanele si mastile, daca ti s-au despicat firele nu mai ai ce sa faci decat sa il tunzi.Iti recomand sa iti tunzi numai varfurile, cat despre plecatul la mare, cumparati un balsam leave-in pentru ati proteja parul de apa sarata. Distractie placuta!