| xXx_6498 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu cevabig grineci eu am o placa buna Remington s1052 si un produs bun de protectie, si daca am folosit sa zicem placa 5 luni de zile si apoi daca iau sa zicem 3 luni de zile pauza de la placa, parul se reface sau tot asa ramane?

3 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Depinde cât de des ai folosit placa şi la ce temperatură. Mai depinde mult şi textura şi rezistenţa părului tău, cât de des îl tunzi şi la ce alt stres îl mai supui suplimentar faţă de placă. Eu folosesc placa de vreo 6-7 ani, dar cam de două ori pe săptămână şi nu mia mult de 160 de grade şi n-am probleme de deteriorare a părului. Ah, şi îl şi decolorez (cam două nuanţe, de la şaten la blond închis cenuşiu) cam o dată la 5-6 săptămâni. Dacă ţie părul îţi arată deteriorat după 5 luni de placă, atunci e bine să faci pauze de minim o lună la 3-4 luni de folosire a plăcii.

| Florentina_7104 a răspuns:

Cel mai recomandat este sa folosesti placa o data pe saptamana, astfel parul tau se regenereaza, nu devine aspru si fragil

| Mihαelα a răspuns:

Se reface sigur, dar pentru asta ai nevoie de masti de refacerea parului deteriorat in urma placii, aceste masti legasesti chiar pe net, mastile din ulei de masline si ulei de ricin sunt extrem de bune si ajuta si la cresterea sanatoasa si rapida a parului.