| yoonny a întrebat:

vreau si eu niste sampooane impotriva caderi parului, a matretii si a varfurilor tocite

fundabig grin

Răspuns Câştigător
| anamaria06 a răspuns:

Nici un sampon nu o sa te scape de varfurile tocite sau de caderea parului. ca sa ai un par sanatos trebuie sa iti tunzi regulat varfurile(odata la 2-3 luni). matreata se produce si datorita modului in care te speli. cand te speli pe par nu trebuie sa-ti agresezi scalpul ci trebuie sa masezi usor cu varful degetelor. cel mai bun tratament care care te scapa si de matreata si de caderea parului ai petrolul, numai ca nu se prea gaseste. petrolul se curata foarte greu de pe par(trebuie sa te speli de multe ori). fa-ti masti naturale din ulei de masline, galbenus de ou, zeama de lamaie.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| WeaponGirl a răspuns:

1.caderea parului=revalid
2.matreata=head and shoulders
3.varfuri tocite=foarfeca big grin

| DeathlyScream a răspuns:

Pai este un tratament f pentru regenerare si pentru caderea parului ...se numeste lotiune regeneranta cu petroleum care il dai pe parul uscat cu o bucata de vata, la radacini si dupa pe toata lungimea parului.O gasesti in farmacii eu am dat 18 lei si e foarte bun! sper ca te-am ajutattongue