| daniela_1443 a întrebat:

Ce remediu as putea sa folosesc impotriva caderi parului?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Daca ai parul uscat si degradat, pe langa sampon si balsam, foloseste o masca pe care poti sa o faci chiar la tine acasa, dintr-un galbenus de ou, o lingurita de miere si o lingurita de ulei de masline sau ricin.Nu te pieptana niciodata cand parul e ud, pentru ca firele de par sunt mult mai fragile.Si eu am avut aceeasi dilema iar acum mi-l ingrijesc, nu mai imi cade parul si imi place cum arata http://kitty-fitoasa.hi5.com/......MyPhoto.do

9 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Incearca niste masti pentru caderea parului de l aplafar. Sunt bune :*

| MissD a răspuns:

Clateste-te cu ceai de nuc!

| princess a răspuns:

Buna daniela! caderea parului poate avea mai multe cauze. poate sa fie din cauza alimentatiei a stresului.etc! exista produse care pot stopa caderea parului... le gasesti in saloane de frumusete(depinde de salon) sau la farmacie...sau mai exista cu un produs pe care il pui la radacina parului dupa ce l-ai spalat... oricum daca nu iti cade in mod excesiv nu ai de ce sa iti faci griji. tuturor ni se intampla asta...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Http://www.elmiplant.ro/......ui_45.html

"Noua formula a produsului se bazeaza pe ingrediente naturale, atent selectionate, recunoscute pentru efectele lor in prevenirea caderii parului. Glicerina hidrateaza si protejeaza pielea capului, iar extractele de arnica si mesteacan au efecte tonice si previn aparitia matretii. Uleiul de pin si mentolul intensifica circulatia, purifica si fortifica firul de par. " [sursa : elmiplant.ro ]

| d33a a răspuns:

Si mie imi cadea. Am folosit un sampon impotriva caderii parului, Petrole Hahn si parul meu si-a revenit la normal, nu mai mi se rupe. Acuma nu stiu sigur sa iti spun daca la tine va avea efect, la mine a avut. happy

| Brotacelu a răspuns:

Parul iti poate cadea si de la stres, ceea ce inseamna ca nu ai altceva de facut decat sa te relaxezi si sa nu fii stresata[asta mi se intamla mie]

Iar daca nu este de la asta... intreaba un amic sau amica, ...ca eu nu stiu big grin

| xtina a răspuns:

Eu nu stiu prea bine! Dar mama foloseste Sampon de par cu cofeina! Se gaseste la farmacii si costa in jur de 50-75lei.

Sper ca te a ajutat raspunsul meu!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin. Un consult la un medic specialist dermatolog nu este de ocolit.
Stresul este unul din factorii determinanții ai multor afecțiuni, inclusiv în căderea părului.
Pa, pa.

| mihaela_9665 a răspuns:

Exista un sampon numit revalid care oprste caderea parului.