| Amyyyyyyy a întrebat:

Vreau si eu un sfat. Vreau sa imi fac suvite. dar verzi sau albastre.Intrebarea mea este ce sa folosesc? Spray sau vopsea? Care credeti ca este cea mai buna varianta?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu recomand cu încredere spuma colorantă.
Dacă nuanța firelor de păr este închisă (negru, șaten închis, etc) trebuie să te decolorezi întâi, și după aceea să aplici spuma.
Părul se va colora după 3-5 minute, dar pentru ca nuanța să fie mai intensă poți sta cu spuma pe păr preț de 15-20 de minute, după aceea șamponezi, clătești și coafezi părul normal.
Baftă!

10 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna! Eu zic, ca la inceput sa folosesti spray, deoarece s'ar putea sa nu.ti placa culoare, iar apoi, daca-ti place te poti vopsi.
Bft!

| TootydeCool a răspuns:

Buna, daca vrei sa iti tina mai putin sprey iar daca vrei sa iti tinamai mult vopsea! Succes. Dar ai grija ca vopseaua iti strica parul nu stiu si despre spreiuri dar cred ca nici ele nu sunt prea sfinte! Succes si bafta>>> Funda?

| loveyouschatz a răspuns:

Eu zic ca spray. este aiurea sa bagi decolorant in par sa iti arzi parul

| Adelinnaa a răspuns:

Depinde de culoarea parului daca esti bruneta ar merge albastru blona-verde si roscata-albastru daca vrei sa se ia si sa nu dureze poti folosi spreiul care se ia la prima spalare dar cel mai bine ai folosi un nuantator pentru ca se ia cam la 10 spalari si daca ti leai face cu vopsea poate nu-ti place dupa aceea si vrei sa te vopsesti din nou si asa til strici sper ca te-am ajutat:*:*

| dana_9056 a răspuns:

Poti sa ti le faci cu albastru de metin. Este cea mai buna alegere! Funda?

| KamaSutra a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit ar fi sprayul dar daca vrei sa tina mai mult foloseste vopseaua. Sper ca te-am ajutat

| LaraMaya a răspuns:

Buna! pai vrei sa fie permanent? atunci vopsea! dar eu iti recomand sa folosesti spray pentru.ca se duce cand te vei spal si vei putea sa iti faci altele! si culoare.pai depinde cum ai parul! daca il ai saten atunci albastru! dar daca il ai blond atunci verde! sper ca te-am ajutat! funda?

| Mirellusha a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit este sa folosesti spray-ul.Dar daca vrei sa fie pe durata mai lunga, ar trebui sa folosesti vopsea!

| AnaMarya9 a răspuns:

In ceea ce priveste culoarea, eu as alege albastru dintre cele 2! Bineinteles, daca esti blonda, ar merge verde(am avut o prietena ce avea), daca esti bruneta ar merge albastru!
Cealalta dilema, daca le vrei pentru mai mult timp, alege vopsea, care afecteaza intr-o oarecare masura structura firului de par deci ar fi nevoie de ingrijire suplimentara, daca vrei sa le ai ateva ore, foloseste spray care se ia la spalat! Acum este alegerea ta!

| RoxeS3 a răspuns:

Buna! Am avut si eu suvite roz facute cu spray. Au tinut aproximativ 6-7 spalari, nu s-au dus de tot dar nu mai aveau aceeasi intensitate. Desigur ca vopseaua tine mult mai mult, dar te sfatuiesc sa folosesti spray pentru ca exista posibilitatea sa nu iti placa culoarea care a iesit si poti scapa mai usor ca sa incerci si alte variante.
Te pup. Funda?:*