| Cristianauto a întrebat:

Buna ziua as fi interesat de niste siteuri cu haine din afara :america,china, japonia sau alte tari care au preturi sczute si livreaza si in afara, ofer funda!

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Www.gojane.com site din America, marfa de calitate. Am cumparat multi ani inainte incaltaminte. Nu te speria in privinta taxei postale vamale, nu va fi deloc mare, doar in cazul ca faci comert atunci taxele se schimba.
Sa iei in calcul numai ca masurile la haine sunt total diferite fata de cele din Romania, masurile americane sunt mai mari... genul de Medium este un Large la noi, iar la asiatici sunt mai mici. Daca porti masura masura 38 la pantaloni, la asiatici aceasta masura este unde la 40-42... Ei oricum au calculator de masuratori si trebuie sa ii respecti, astfel vei avea o dezamagire. Pana sa te arunci sa cumperi de la asiatici, e bine sa cauti pe net review-uri de la persoanele care au cumparat. Degeaba vezi o rochie superba pe site-ul x si cand iti vine acasa sa fie o dezamagire totala sa nu fie ca cea din poza. S-au intamplat si astfel de cazuri de multe ori.

As prefera in locul tau sa iau de pe site-urile din Europa, stiind ca nu trebuie sa platesc nici o taxa vamala. Pachetele vin prin posta romana.

Ca si site-uri de incredere sunt amazon.de (Germania), amazon.co.uk (Anglia), www.boohoo.com (site englezesc, am luat de multe ori haine si incaltaminte) si mai poti gasi informatii si pe forumuri de astfel de site-uri din Europa. Sunt la fel de ieftine comparativ cu Romania.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Din tarile respective iti dai seama ca o sa ai de platit vama, nu? SportsDirect.com ftw, livreaza in Romania fara probleme, transportul e foarte ieftin, produse variate si bune calitativ.

| ginaosar a răspuns:

Eu am luat haine de pe
https://dhaine.cabanova.com/

Sunt foarte bune