| LilyOfTheValley a întrebat:

In ziua de azi in afara de Japonia mai sunt tari care au imparat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japonia este singura tara din lume in momentul actual care este condusa de un imparat.Imparatul actual al Japoniei este Akihito (asta stiu eu din ce am citit si auzit pe TVR).

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spania are un rege (Juan Carlos).

| Anonim134 a răspuns:

Anglia,

| LilyOfTheValley explică:

Eu intreb de imparat pentru ca alta tara in afara de Japonia nu cunosc. Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Sa inteleg ca Japonia e singura care a ramas cu imparat? Da Ralu, Japonia are imparat.

| LilyOfTheValley explică:

Ce va deranjeaza pe dumneavoastra, domule costy75? Ca intreb ca sa fiu sigura? Da, ma intereseaza si istoria si as avea multe intrebari dar din aceasta cauza ezit sa le public aici. Scopul acestui site nu este pentru a ajuta? Imi pare rau dar raspunsul dv nu m a ajutat cu nimic asa ca ati pierdut in jur de 30 de secunde (maxim 5 minute) vorbind aiurea. Eu pun intrebari stupide? Eu zic sa aruncati o privire aici http://tinypic.com/r/5o5dlk/7 Nu eu pun intrebari stupide de genul ''o las gravida cu un bidon?'' sau ''nasc un caine?''. E ceva rau ca nu vreau sa ajung ca alte proaste care se lauda ca au terminat nu stiu ce facultate/facultati si cand le faci un test SIMPLU de cultura generala la telefon auzi ''Cecenia'' si ''Insulele Feroce''?

| Fluffinator a răspuns:

Imparat nu, dar rege da.
Spania, Anglia, Norvegia, Romania

| regele1 a răspuns:

Romania nu are rege, are presedinte.El ii rege doar cu numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca inaintea lui Akihito, care este mostenitor la tron din 1999, Hirohito a fost imparat al Japoniei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista si romani cat de cat destepti care pun intrebari de geografie politica nu numai legate de gagici si iubiti.

| costy75 a răspuns:

Mai invata si tu putina istorie ca nu strica sau nu mai pune asemenea intrebari prostesti

| Tymer98 a răspuns:

Mai este in Romania regele mihai

| Tymer98 a răspuns:

Mai este regele mihai in Romania care inca mai traieste

| Hybryd44 a răspuns:

Mai sunt cateva mici state nici macar nu sunt considerate state