| MinimalDex a întrebat:

daca imi iau parul de pe piept cu un aparat de ras(Philips Bodygroom) si nu cu lama, parul imi va creste mai des si mai dur? Care este diferenta dintre aparat de ras si lama? Multumesc

1 răspuns:
| LadyLilith a răspuns:

Aparatul de ras smulge firele de par astfel cresc mai lent, dar nu te astepta sa tina 4-6 saptamani cum scriu acolo. Tine cam o saptamana, o saptamana jumatate. Asta depinde si de ritmul cresterii firelor de par. Lama e ieftina, usor de utilizat, fara durere iar efectul dureaza o zi, a doua zi se simte deja cum inteapa firele de par. Nu e adevarat ca daca folosesti lama iti cresc firele de par mai des si mai dur, numai tu simti asa pentru ca devin foarte aspre. Dintr-o singura radacina nu are cum sa creasca mai multe fire de par. Daca rezisti la durere, incearca aparatul de ras.