| 555MrppBlonduu a întrebat:

Bunaaa! Cum pot sa-mi fac sa creasca unghiile mai repede? Am incetat din a mi le roade crying Fundita :*

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Baga-ti unghiile in ulei de masline caldut si stai asa 5 minute dupa care te clatesti. Poti incerca si intaritoare de unghii, la Kallos au unul foarte bun. Si desigur incerca sa nu te mai dai cu oja o perioada.

| 555MrppBlonduu explică (pentru KellyGreen):

Multumesc mi-ai fost de ajutor smug Funda pentru tine si raspuns happy

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Incearca un tratament cu ulei de ricin.

| Reiikó a răspuns:

Este un lac special.Du-te la farmacia si intreaba farmacista/farmacistul ..sigur trebuiesa aiba ceva de genul acesta.

| Lora1 a răspuns:

Eu una le tin 1 ora in apa big grin foarte calda

| xFakeSmilex a răspuns:

5 solutii pentru ca unghiile sa creasca mai repede

1. Ingrijeste-ti unghiile. O manichiura adecvata este esentiala pentru ca unghiile tale sa creasca mai repede. Protejeaza-le cu un strat subtire de lac transparent sau cu o oja. Sa stii ca ajuta la crestrea unghiei! Este recomandat sa alegi un lac de unghii de calitate!

2. Masajul este benefic pentru cresterea unghiilor. Un masaj de cinci minute in fiecare seara poate stimula cresterea unghiilor, prin imbunatatirea circulatiei la nivelul mainilor. Aplica o crema hidratanta si maseaza usor fiecare deget, unghia si cuticula.

3. Fereste-ti mainile de temperaturi scazute. Unghiile cresc mai repede in zonele cu clima calda. Iarna, protejeaza-ti unghiile cu manusi ca sa mentii circulatia sangelui la un nivel optim. In acest fel, unghiile vor creste mai repede.

4. Imbunatateste circulatia sangvina la nivelul unghiilor cu ajutorul unor activitati zilnice: scrisul la laptop, cantatul la pian, pictatul, gradinaritul sau orice alta activitate care iti face placere si iti solicita mainile.

5. Aplica un tratament natural pentru cresterea unghiilor. Exista o multime de ingrediente care ajuta la cresterea unghiilor de la ulei de masline si suc de lamaie si pana la ulei din seminte de in si ulei de migdale. Tamponeaza-ti unghiile cu aceste remedii saptamanal si vei vedea rezultatele!

| ioan09 a răspuns:

Puneti mainile si /sau picioarele in apa cu sare.
De. asta vara, cand mergi pe plaja si intri in mare, dupa ce vii din vacanta observi ca unghiile ti-au crescut mai repede

| Nistor_Elena_1992 a răspuns:

Incearca uleiul de masline incalzit putin si tii unghiile in ulei pana se raceste, in fiecare zi.La mine a functionat si plus ca se si intaresc unghiile.