| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa! Cum scap de pistrui dar fara creme pentru ca am avut dar mi'au disparut jumate din ei
laughing nu stiuh ceva ca scap de ei fara fardurihappy

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Din pacate nu exista nimic impotriva disparitiilor lor totale, resemnarea e cea mai buna!

| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Pistruii (sau efelidele) pot fi indepartati prin aplicarea unei creme care sa contina iaurt, lapte acidulat, lamaie sau drojdie de bere in amestec cu apa oxigenata. Dimineata te speli pe fata cu apa in care adaugi otet( o lingura la 1 litru de apa) apoi aplici crema. O alimentatie bogata in cruditati si fructe proaspete bogate in vitamina C si PP

| Andu22 a răspuns:

Si eu am pistrui. dar imi plac. Pistruii dispar cu varsta, insa nu in totalitate. Ar fi mai bine sa-i accepti.