| YouGotMe a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de pistrui? Am incercat cu diferite creme si lamaie.nu mai stau atat de mult la soare dar tot nu au disparut...Nu vreau raspunsuri gen"Fata fara pistrui e ca cerul fara stele" sau"Pistruii sunt ceva unic prin care te deosebesti de alte persoane". vreau doar sa scap de ei.As dori raspuns in special de la cei care au scapat de pistrui prin metoda recomandata...

Răspuns Câştigător
| Maryse a răspuns:

Foarte greu.
Solutii naturiste (sunt ceva pe http://www.fistichiu.ro/Moda-Si-Tendinte/cum-scapi-de-pistrui.html - dar nu bag mana in foc), agenti de albire (risc de albire, tip blana de lepard), laser (costisitor, nu se cunosc inca efectele secundare pe termen lung).

Medicina orientala are ca remedii:
(1) Se amestecă un albus de ou şi 5 picături de suc de lamaie; se face o masca pentru 20 de minute dupa care se spala);
(2) Masaj usor pe fata cu feliute de paltalgele vinete, o dată dimineaţa, o dată seara.
(3) Se amestecă tincura de benzoin cu apa de trandafiri intr-o proporţie de 1 / 40, folosi pentru a spala/tampona fata in fiecare zi.

Acupunctura ajuta putin de asemenea, insa orice s-ar spune pistruile au shikul lor.

3 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Nu poti scapa de pistrui.Si nu e nimic unic in a avea pistrui.Multa lume are.

| Callme a răspuns:

Eu nu am avut pistrui dar totusi chiar este ceva uniclaughing oricum nu asta conteaza, nu stiu daca exista o cale exacta prin care sa scapi de ei, dar momentan mai bine ii ascunzi...cu fond de ten, sau alte creme.

| Happyhappy a răspuns:

Buna! nu poti scapa de pistrui