| alynutza6820 a întrebat:

Cam cata ciocolata este bine sa mancam zilnic?

Răspuns Câştigător
| yomisam a răspuns:

Nu e bine sa mananci ciocolata zilnic, dar cel mai indict e sa mananci dimineata ca iti da energie.
ps. nu e indicat sa mananci cioco seara pentru ca nu vei avea un somn linistit!

5 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Nu e sanatos sa consumam zilnic ciocolata, dar daca o facem trebuie facuta cu cap.
eu mananc cam tot la 2 zile un 1-2 randuri de ciocolata amaruie (adica vreo 5-7 bucatele mici).

| ChibiRose a răspuns:

Nu cred ca e un dozaj zilnic, dar eu mananc cam jumatate de Milka pe zi si n-am probleme.winking

| florina_3397 a răspuns:

Ciocolata neagra are de asemenea proprietati antioxidante puternice si contine stimulenti naturali precum cafeina, recunoscuta pentru rolul benefic asupra puterii de concentrare.

Astfel, poti manca fara vina o tableta de ciocolata neagra, insa ia aminte si la calorii.

Răspuns utilizator avertizat
| ionut_1241 a răspuns:

Trebuie sa maninci o ciocolata la o saptamana mazim