| Alysée a întrebat:

Care da rezultate mai bune in tratarea acneei isotrexin sau retin a crema?mersi funda.

13 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Eu am folosit acum vreo 6-7 luni dimineata Skinoren si seara Zineryt, dupa sfatul farmacistului si ca prim minune dupa o saptamana si ceva mi-au trecut toate cosurile!
Iar daca ai breton drept sau parul mai pe frunte te sfatuiesc sa nu-l mai tii asa deoarece astfel pot reaparea cosurile si tenul gras.
Bafta!

| ellena3322 a răspuns:

ISOTREXIN GEL este cel mai bun mai bun deci cu gelu asta mi-a trecut

| farcasgiulia a răspuns:

Imi poti spune de ce ai ales aceste doua creme? Sa sti ca si eu am probleme cu acneea, de fapt, pot spune ca am avut. Eu am folosit zineryt si skinoren. Au dat rezultate uimitoare. Crede-ma, sunt extrem de bune, sigur si acum le mai folosesc. Ti le recomand. Cat despre intrebarea ta, nu stiu ce sa zic nu am auzit despre aceste doua creme.

| Alysée explică (pentru farcasgiulia):

Am folosit si eu zynerit si skinoren, da sunt bune mai ales skinoren dar eu nu ii supot mirosul si nu-mi place crema aia cum se simte. isotrexinul e la fel de bun ca skino doar ca e gel si deci nu ma deranja mirosea doar a spirt.si eram doar curioasa daca merita sa incerc si retin a, poate are efect mai bun, nu ma dernjeaza daca usuca pielea ca o hidratez apoi oricum mersi.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru farcasgiulia):

Boss, acele creme, trateaza si tenul gras? in cat timp da rezultate?

| farcasgiulia a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Da! Si eu am tenul gras,, BOSS ''

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru farcasgiulia):

Eu am tenul gras si am acnee, si vreau sa folosesc zineryt + skinoren, imi spui si mie cum le utilizezi? adica seara /dimineata, si in cat timp ti-au aparut rezultate?

| farcasgiulia a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Dimineata skynoren, seara zineryt... Rezultatele apar destul de repede daca te tii de program de exemplu eu m-am facut o saptamana si deja de la o acnee,, grava'' am ajuns la 1-2 cosulete mici. Dar apoi eu nu m-am mai facut si au inceput din nou sa apara si le strangeam ( pentru ca am o obsesie cu stransul cosurilor) dar apoi am inceput din nou sa imi respect programul si nu mai am probleme( mai apare cate unu o data pe luna inainte de ciclu ) si cum vad ca apare ma si dau cu zynerit sau cu skinoren si dispare. SA ITI MAI DAU UN SFAT: O DATA PE SAPTAMANA SA TE DAI PE FATA CU MIERE DE ALBINE ( STAI CU EA PE FATA 15 MINUTE SI APOI TE LIMPEZESTI CU APA CALDUTA ) SI O DATA PE SAPTAMANA SA TE FACI CU PUDRA DE ARGILA AMESTECATA CU LAPTE/APA ( INCREDIBIL DE BUNA ) SI DACA FACI CHESTIA ASTA ITI GARANTEZ CA NU O SA MAI AI NICI UN COS. BAFTA:* SI AI GRIJA DE TINE

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru farcasgiulia):

Multumesc, draga Giulia;*, apropo crezi ca m-ar scapa si de petele de la acnee?

| farcasgiulia a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Nu sunt sigura dar iti pot recomanda o solutie de la Avon care e maxim 10 lei de la clearskin e culoarea portocaliu si scrie acolo ( cu 2% acid salicilic impotriva cosurilor si petelor. Si mie mi-au trecut. Ti-l recomand.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru farcasgiulia):

Si " Clearskin " sa il folosesc dupa ce scap de acnee? ca atatea tratamente skinore/zineryt/clearskin + masca miere la o saptamana, se duce tot cu fata mea. si tot asa de repete ai scapat de pete?

| Rucss a răspuns:

Mie mi.a dat rezultate f bune isotrexn, acum nu mai am nicio problemawinking.Ti-o recomand. Funda?big grin

| Anonimana a răspuns:

Retin A, categoric