| Jerry_Alex_1999 a întrebat:

Care e diferenta dintre big si crema depilatorie?

Răspuns Câştigător
| alexandra19961996 a răspuns:

Bic.ul iti ingroasa firul de par, va creste mai repede si iti irita pielea, crede.ma ca stiu asta. cu crema depilatoare e mai bine pentru ca va creste parul mai greu si lasa pielea fina. daca vrei sa te epilezi cu ceva si sa fi multumita incearca sa te faci cu ceara...este foarte buna si te asigur ca nu ai de ce sa te plangi..parul iti creste in 3 saptamani si lasa pielea foarte fina...si cu ea te poti epila oriunde, vorbesc serios

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu bigul nu iti ia mult timp sa te epilezi pe cand crema da...ce au in comun:parul creste la fel de repede indiferent ca te faci cu crema sau cu bigul

| Mwha a răspuns:

Crema e mai putin dureroasa si mult mai eficienta big grin

| Anonim0100 a răspuns:

Buna.

Pai bigul irita pielea. Si nu-l taie asa bine creste repede.

Crema o aplici dupa te speli cu un buret si lasa pielea moale, fina si va creste mai greu. Cam asta e. Pa, pa!

| Pufulete456 a răspuns:

Daca te faci cu bigul o sa iti creasca mai rapid parul si mai des.Crema depilatoare este mai buna chiar daca e mai costisitoare...trebuie sa astepti tongue (o crema foarte buna este cea de la Elmiplant big grin)

| Alle13c a răspuns:

In trecut ma epilam cu crema depilatoare si am vazut acum ca imi pierdeam timpul! Stateam 15 min degeaba cu ea pe picioare ca este acelasi rezultat chiar daca te faci cu BIC-ul.

| QuiPp a răspuns:

Cu bigul te epilezi mai repede, insa te poti taia daca nu esti atent, parul creste repede. Daca nu alegi bine crema depilatoare, poti sa dai de una care iti irita piele(in cazul meu)parul creste mai greu, si nu se inegreste chiar ca la big big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| Tinabhaaa a răspuns:

Big-ul într-un fel irita pielea și o lasă aspra la atingere. Crema e mai delicata... iar parul creste putin mai târziu decât cu big-ul.