| Andreutza016 a întrebat:

Care este cea mai buna placa profesionala? CHI? Cu o placa profesionala pot sa-mi ard parul daca ma fac zilnic? ( folosesc protectie termica ). Multumesc :*.

5 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Parul o sa se arda chiar daca folosesti protectie (iti spun din proprie experienta). Cele mai bune placi sunt cele de la chi si ghd. Eu am de la wella si e ok, sunt multumita momentan.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Titanium Pro Session
Este un produs profesional, folosit atat pentru coafuri drepte cat si pentru bucle. Tehnologia de raspandire uniforma a caldurii pe baza de titan asigura o alunecare extrem de usoara, astfel ca acest model de placa este mai eficient decat unul realizat din ceramica.
Totodata, aceasta placa de indreptat parul este dotata cu o tehnologia ultramoderna, ce foloseste ioni negativi pentru a preveni incretirea firelor de par in conditii de umiditate. Producatorii garanteaza ca acest tip de placa pastreaza un aspect lucios si sanatos al parului in timp. Pretul acestui model de placa de intins parul este de circa 500 RON.
Citeste mai mult pe: http://casa.acasa.ro/......15287.html

O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Toate plăcile ard părul, indiferent de ce firmă este.
Cu cât o foloseşti mai rar, cu atât mai bine.
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

Placa CHI este profesionala(firma americana).o folosesc si eu in salon..este f buna.

| Juliaaaaa a răspuns:

Parul o sa ti se arda oricum. poti folosi cata protectie vrei, nu rezolvi nimic. si eu imi fac parul zilnic si e vai de el, o sa renunt la ea. nu stiu sigur care e cea mai buna dar eu am una de la rowenta (rowenta ultima elite model look ) si sunt multumita de ea. o am de vreo 3 ani si inca merge perfect dupa o gramada de ore de functionare. :*