| sopranaCadaverica a întrebat:

Care este rutina de ingrijire a tenului vostru, ca femei?
De cate ori va spalati fata pe zi?
Aveti probleme de tipul acnee?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ooo am avut cat nu puteam duce laughing ani intregi. Dar pe la 18 ani a trecut.
Avene sau Vichy Normablend. Acum folosesc Avene si mi se pare foarte bun. E vreo 40-50 lei o sticluta dar iti ajunge 3-4 luni.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am tenul gras. De asta trebuie sa folosesc gel de curatare pentru ten gras dimineata si seara, altfel ma trezesc cu puncte negre si cosuri. Folosesc exfoliant din cand in cand (normal ar trebui de 1-2 ori pe saptamana).

| sopranaCadaverica explică (pentru Bondarel99):

Si eu il am la fel… Ai avut cumva acnee?
Ce marca de gel de curatare folosesti? Daca nu te superi ca-ntreb.

| Bondarel99 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ooo am avut cat nu puteam duce laughing ani intregi. Dar pe la 18 ani a trecut.
Avene sau Vichy Normablend. Acum folosesc Avene si mi se pare foarte bun. E vreo 40-50 lei o sticluta dar iti ajunge 3-4 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de doua ori pe saptamana il exfoliez, si il spal cu apa rece dimineata si seara, si uneori in timpul zilei daca simt nevoia. Din fericire nu am probleme de genul pentru ca in general am un stil de viata echilibrat si ma odihnesc suficient, ceea ce ajuta enorm, si nu mai am nevoie de altceva.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Nu folosesti sapun pe fata?! Sau creme de curatat, apa tonica...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu, pentru ca nu am nevoie. Tenul meu e destul de curat si luminos, deci nu vad de ce l-as chinui cu substante toxice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,

Probabil ca baietii de mai jos iti ofera tot felul de raspunsuri care combat acneea, tot felul de creme si alte ciudatenii.
Iti dau eu un tratament adecvat acneei si iti spun de pe acum, e cel mai bun. Crema pe care o achizitionezi de la un magazin impotriva porilor si a altor ciudatenii e o solutie TEMPORARA.

Si nu cred ca ai vrea sa fie temporar, nu-i asa? Uite: in primul rand ai grija la somnul tau de frumusete. Pune-ti muzica clasica inainte sa adormi, chiar daca probabil isn't just ur thing. Si ai grija la programul tau de odihna. Dormi si trezeste-te la ore fixe.
Cand te trezesti, spala-te cu apa rece pe fata, nu folosi niciun sapun, ca sa-ti catifeleze fata (o saptamana renunta la toate deseurile comerciale, si fii "back in '90s").
Ai grija la dieta! Incearca cel putin o saptamana sa nu mananci haotic. Incearca sa nu mananci mai deloc. Gen o salata, la 3 ore e perfect.

Hidrateaza-te! Si sa nu uitam de castravetii pe fata sau ulei de nuca de cocos/miere de albine. Incearca sa prepari o crema pe baza cofeinei.

Cu multa placere!

Funda?; x