| sweetgirl_1922 a întrebat:

Care fond de ten este mai bun cel lichid sau pudra?thinking mersi :*

13 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Fondul de ten ti-l alegi in functie de tenul tau. Tenul gras necesita cel de pudra sau cel lichid "oil free" iar daca ai tenul uscat/normal atunci e de preferat un fond de ten lichid hidratant happy

| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Bunabig grin
Fondul de ten lichid
O pelicula fina de fond de ten lichid este cea mai buna alegere pentru un aspect natural si este folosit in mod frecvent de femei. Este usor de aplicat si greu de observat. Exista in variante pe baza de ulei pentru tenul uscat sau normal si pe baza de apa pentru tenul gras. Este foarte important ca fondul de ten sa se potriveasca tenului si culorii tale. Majoritatea fondurilor de ten sunt in nuante de roz, portocaliu si galben. Cel galben se potriveste multor femei si de aceea este cel mai popular.

Fondul de ten crema

Acesta este in principiu disponibil sub forma de batoane sau truse si este prima alegere a stilistilor dat fiind faptul ca acopera foarte bine pielea si confera un aspect perfect si neted. De asemenea este si foarte usor de aplicat.

Fondul de ten pudra

Daca nu ai prea mult timp la dispozitie si ai nevoie de o solutie rapida, fondurile de ten sub forma de pudra cu actiune dubla sau o combinatie intre pudra si crema este cea mai buna optiune a ta, combinand actiunea fondului de ten si a pudrei. Aceste produse pot fi aplicate drept crema sau pudra si confera fetei un aspect uscat si proaspat. Se potrivesc foarte bine persoanelor cu tenul gras sau in zone cu umiditate crescuta.
Byebig grin

| Unique_8782 a răspuns:

Cel pudra da un aspect mai frumos happy

| Iubesc Limonada a răspuns:

Cel lichid este cel mai bun(incercat)laughing

| camelia1812 a răspuns:

Http://www.unica.ro/......-tine.html

sper sa te ajute

:X e ff tare site-ul

pup:*

| Bianca206 a răspuns:

Nu e bun niciunu'! asta daca nu vrei sa-ti strici tenul', mai ales daca ai 13-16 ani. sunt femei care nu se dau nici la 40 de ani. si nu cred ca ti-ar placea ca mai tarziu sa ai o fata plina de riduri si cosuri. eu zic sa o lasi balta cu fondu' de ten sau pudra. si daca vrei sa acoperi cosurile, sa stii ca mai rau le faci, sin-n + o sa-ti mai iese si dupa.

| lolly a răspuns:

Eu zic ca cel pudra. pentru ca cel de fata e ca o frema si nu stiu daca e chiar sanatos la ten.

Răspuns utilizator avertizat
| woody_9489 a răspuns:

Cel pudra este mai bun, deoarece nu lasa sa se vada ca te-ai dat cu fond de ten. cel lichid lasa un aspect mai lucios (depinde si de firma). iti recomand cu caldura Make Up Forever, care are cosmetice aduse din Franta, de o calitate foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lichid este cel mai bun pentru tenul meu uscat si sensibil, deci depinde foarte mult de ten si ce anume vrei de la fondul de ten: acoperire, hidratare, sa til usuce sau sa uniformizezi culoarea, indiferent sunt multe optiuni, cel mai sigur e sa incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tipul tau de ten. daca este foarte gras: cel pudra este foarte bun pentru ca absoarbe excesul de sebum, iar cel lichid este foarte bun pe perioada iernii. Este important sa afli ce ten ai si sa gasesti exact ce ti se potriveste.

| psycheddelic a răspuns:

Mai bine cel lichid