| Mirela0876 a întrebat:

Care-i diferența dintre unghiile cu gel și cele false?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Gelu e mai rezistent decat unghiile false si arata mai ok si natural daca-s facute bine

| Violleta2022 a răspuns:

Unghiile cu gel, sunt cele care amesteca 2 substante (una lichida si un praf) si se pun pe unghie, dupa care se intareste sub lampa cu ultraviolete.
Unghiile false - sunt niste bucatele de plastic de forma unei unghii, care se lipesc direct pe unghie cu un fel de superglue.

| Mirela0876 explică (pentru Violleta2022):

Și se simt ambele la fel, nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mirela0876):

Nu, nu sunt la fel, sunt foarte diferite!

| Violleta2022 a răspuns:

Unghiile cu gel arata asa:
https://www.google.com.au/......ps?/search

Unghiile false cu plastic, arata asa:
http://www.comenzionline.info/p/produse-machiaj-unghii.html
Unghiile false se lipesc direct pe unghie si arata... fals.

| deadhoe a răspuns:

Nu se simt la fel, dar tot false sunt amandoua.

| NicoleEazi a răspuns:

Unghiile cu gel te tin si 2 luni insa unghiile false maxim 2 sapt in functie de lipiciul ce il folosesti.Ca pret cele cu gel sunt in jur de 60 lei si cele false iesi in 15 lei cu tipsuri pentru 10 purtari lipici si pila,la cele false ai avantajul sa zic asa ca le poti face cum vrei tu, model, oja, le poti lua jos cand te plictisesti, cele cu gel este mai dificil daca dupa o sapt nu iti mai plac sau 2 ce faci, trebuie sa mergi sa ti le dea jos si alti bani dati.