Întrebare recomandată | Zulicious a întrebat:

Care metoda de epilare definiva credeti ca e mai buna cu SPL sau IPL? Multumesc!

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu exista o metoda de epilare definitiva. Aceasta denumire este doar una de marketing. Epilarea respectiva este doar pe o perioada mai lunga de timp (ani), insa nu e definitiva. Iti va mai creste par.

Eu una, daca m-as epila astfel as alege SPL. Se spune ca este mai noua, dar parul tot va creste dupa o perioada, iar din punctul meu de vedere: bani aruncati si timp pierdut.

Pa, pa.

| Infernia a răspuns:

Aceasta epilare definitiva dureaza maxim 3 ani.

| Maddiex3 a răspuns:

Definitiva nu exista. Decat cativa ani, in jur de 3-4 ani (depinde).

| Mihai_Alin_1997 a răspuns:

Trebuie sa te duci la o clinica si sa faci 3 sedinte de depilare definitiva.